Generator radochy, który zaprojektowali sądeczanie został Zabawką Roku 2017

Domowy plac zabaw „Figelo” – wynalazek sądeckiego małżeństwa Krzysztofa i Kingi Wnęk zdobył prestiżową nagrodę, i miano „Zabawki Roku 2017”.

Tytuł przyznawany jest na podstawie testów dzieci i opinii jurorów. W tym roku w sędziowskim składzie zasiedli specjaliści branżowi i znani rodzice: dziennikarze, prezenterzy telewizyjni, aktorzy m.in Anna Dereszowska, Katarzyna Zielińska, Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Malinowska, Dorota Gardias, Małgorzata Kosik, Joanna Racewicz, Maciej Zakościelny, Jakub Wesołowski, Łukasz Nowicki, Wojciech Błach.

Pomysł na zabawkę zrodził się z potrzeby, którą było podtrzymanie sprawności fizycznej dzieci, nie tylko w lecie, ale także wtedy, gdy pogoda nie zachęca do wyjścia z domu. Krzysztof i Kinga Wnęk są rodzicami trójki chłopców. Szukali rozwiązania i wspólnie z polskimi projektantami stworzyli domowy plac zabaw, który można szybko zamienić w zestaw gimnastyczny ze ścianką wspinaczkową.

– Latem i zimą pomysłów na aktywność fizyczną w naszym regionie nie brakuje, ale są też miesiące kiedy dzieci spędzają dużo czasu w domu i pojawiają się deficyty ruchu.  Szukaliśmy z żoną zestawów gimnastycznych, ale to co znaleźliśmy nie było satysfakcjonujące. Wtedy pojawił się pomysł, aby stworzyć optymalny zestaw gimnastyczny. Tak powstał prototyp- powiedział Krzysztof Wnęk, pomysłodawca oraz Dyrektor Zarządzający w Figelo.

Szybko się okazało, że jest to strzał w dziesiątkę. Pomysł podobał się nie tylko znajomym pary, ale przede wszystkim dzieciom.

– To skłoniło nas, aby doskonalić produkt. Podjęliśmy współpracę z polskimi projektantami, znaleźliśmy najlepszych dostawców drewna i wykonawców. Potem pojawiły się pierwsze prestiżowe nagrodyn- dodaje.

Figelo to zestaw gimnastyczny z drabinką i ścianką wspinaczkową; wolnostojący, lub montowany przy ścianie. Można także z niego stworzyć namiot, zamek, czołg i wszystko, na co tylko dziecku pozwoli wyobraźnia.

Dodatkowo jest łatwy w montażu i po zabawie można go szybko złożyć, przez co nie zajmuje dużo miejsca w domu, czy mieszkaniu.

Figelo został także doceniony podczas największych targów akcesoriów dziecięcych w Europie i zdobył nagrodę Consumer Award na Kind & Jugend w Kolonii. Jest przeznaczony dla dzieci od 1-11 lat.

 

Fot. Figelo

 

 

 


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.