Festiwal Zdrowia – to była impreza dla ciała i ducha

Festiwal Zdrowia – to była impreza dla ciała i ducha

Blisko trzydziestu wystawców prezentowało swoje produkty i usługi podczas Festiwalu Zdrowia w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Imprezę zorganizowało sądeckie Stowarzyszenie Dobre.

6 listopada klienci galerii mieli okazję przy okazji robienie zakupów dostać nie tylko porcję zdrowych, regionalnych przysmaków, ale również wiedzy, jak zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. W Trzech Koronach od południa do wieczora trwał Festiwal Zdrowia. Na stoiskach wystawienniczych swoje usługi i wyroby prezentowały regionalne firmy i instytucje, które w swojej ofercie produkt „zdrowie” mają na pierwszym miejscu.

 

– Festiwal Zdrowia to była impreza dla ciała i ducha – mówi Dorota Zając-Legutko, prezes Stowarzyszenia Dobre, które zorganizowało imprezę. – Dzięki blisko trzydziestu wystawcom z subregionu sądeckiego, odwiedzający imprezę mogli kompleksowo dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie w każdym wieku.

O tym, jak się odżywiać, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, radzili eksperci z Centrum Dietetyki Dobry Dietetyk w Nowym Sączu. Przedstawicielki firmy Fizjofem Fizjoterapia Kobieca w Kamienicy podpowiadały z kolei paniom, jak zadbać o swoją sylwetkę po ciąży i zachęcały do ćwiczeń z małymi dziećmi. Słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku proponowali natomiast udział w wykładach, dzięki którym ich umysł pozostaje sprawny.

– Nie pozwalamy ani ciału, ani umysłowi przejść na emeryturę – śmieją się seniorzy, zapraszając na studia.

Odwiedzający Festiwal Zdrowia mogli również zmierzyć sobie ciśnienie czy poziom cukru na stoisku Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzonym przez ratowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowe czy zapoznać się z funkcjonowaniem egzoszkieletu. Urządzenie, które zrewolucjonizowało świat fizjoterapii, prezentował pacjent Centrum Rehabilitacji Tukan z Łabowej.

Festiwal był także okazję do degustacji regionalnych, zdrowych produktów. Swoimi wyrobami częstowali m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, piekarnia Saturn w Nowym Sączu, Owoc Łącki czy Tłocznia Owoców Pawłowski w Żbikowicach. Zjedzone kalorie można było spalić, bawiąc się wraz z grupą Funky Dolls, działającą przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju, która na scenie wykonała układy w różnych stylach tanecznych – od tańca klasycznego przez współczesny, jazzowy aż po hip-hop i funky.

Nie zabrakło również oferty dla tych, którzy chcieliby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Katarzyna Mężyk, psycholog Fundacji Ostoja w Nowym Sączu, mówiła, jaki wpływ na nasze zdrowie mają relacje z innymi ludźmi i zachęcała do udziału w programie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, który uczy budowania właściwych relacji z najbliższymi.

Na uczestników imprezy czekały też inne niespodzianki, w tym konkurs o zdrowiu, w którym można było wygrać bony na zabiegi w salonie kosmetycznym Mariposa Med-Spa czy CR „Tukan” oraz wejściówki do Termy Gorący Potok w Szaflarach.

Festiwal Zdrowia zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.