Festiwal Zdrowia – to była impreza dla ciała i ducha

Blisko trzydziestu wystawców prezentowało swoje produkty i usługi podczas Festiwalu Zdrowia w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu. Imprezę zorganizowało sądeckie Stowarzyszenie Dobre.

wsb3

6 listopada klienci galerii mieli okazję przy okazji robienie zakupów dostać nie tylko porcję zdrowych, regionalnych przysmaków, ale również wiedzy, jak zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. W Trzech Koronach od południa do wieczora trwał Festiwal Zdrowia. Na stoiskach wystawienniczych swoje usługi i wyroby prezentowały regionalne firmy i instytucje, które w swojej ofercie produkt „zdrowie” mają na pierwszym miejscu.

 

– Festiwal Zdrowia to była impreza dla ciała i ducha – mówi Dorota Zając-Legutko, prezes Stowarzyszenia Dobre, które zorganizowało imprezę. – Dzięki blisko trzydziestu wystawcom z subregionu sądeckiego, odwiedzający imprezę mogli kompleksowo dowiedzieć się, jak zadbać o swoje zdrowie w każdym wieku.

O tym, jak się odżywiać, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo, radzili eksperci z Centrum Dietetyki Dobry Dietetyk w Nowym Sączu. Przedstawicielki firmy Fizjofem Fizjoterapia Kobieca w Kamienicy podpowiadały z kolei paniom, jak zadbać o swoją sylwetkę po ciąży i zachęcały do ćwiczeń z małymi dziećmi. Słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku proponowali natomiast udział w wykładach, dzięki którym ich umysł pozostaje sprawny.

– Nie pozwalamy ani ciału, ani umysłowi przejść na emeryturę – śmieją się seniorzy, zapraszając na studia.

Odwiedzający Festiwal Zdrowia mogli również zmierzyć sobie ciśnienie czy poziom cukru na stoisku Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, wziąć udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzonym przez ratowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowe czy zapoznać się z funkcjonowaniem egzoszkieletu. Urządzenie, które zrewolucjonizowało świat fizjoterapii, prezentował pacjent Centrum Rehabilitacji Tukan z Łabowej.

Festiwal był także okazję do degustacji regionalnych, zdrowych produktów. Swoimi wyrobami częstowali m.in. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, piekarnia Saturn w Nowym Sączu, Owoc Łącki czy Tłocznia Owoców Pawłowski w Żbikowicach. Zjedzone kalorie można było spalić, bawiąc się wraz z grupą Funky Dolls, działającą przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krynicy Zdroju, która na scenie wykonała układy w różnych stylach tanecznych – od tańca klasycznego przez współczesny, jazzowy aż po hip-hop i funky.

Nie zabrakło również oferty dla tych, którzy chcieliby zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Katarzyna Mężyk, psycholog Fundacji Ostoja w Nowym Sączu, mówiła, jaki wpływ na nasze zdrowie mają relacje z innymi ludźmi i zachęcała do udziału w programie Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, który uczy budowania właściwych relacji z najbliższymi.

Na uczestników imprezy czekały też inne niespodzianki, w tym konkurs o zdrowiu, w którym można było wygrać bony na zabiegi w salonie kosmetycznym Mariposa Med-Spa czy CR „Tukan” oraz wejściówki do Termy Gorący Potok w Szaflarach.

Festiwal Zdrowia zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]