Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura powraca!

Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura powraca!

Bonawentura

Rozmowa z Wojciechem Knapikiem – organizatorem Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura, który odbędzie się 22-24 kwietnia w Starym Sączu

– Przed nami jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu.

– Przede wszystkim bardzo cieszymy się, że po dwóch latach wymuszonej przerwy będziemy mogli znowu go zorganizować. Ta przerwa, jak wszyscy wiemy, spowodowana była pandemią koronawirusa. Pechowo złożyło się, że zarówno w marcu 2020 jak i w marcu 2021 r. nie było szans na zorganizowanie festiwalu z udziałem publiczności, a jest to jego najważniejsza, rzekłbym flagowa cecha od samego początku – osobiste, bezpośrednie spotkania podróżników, podróżujących i zainteresowanej podróżami publiczności. Więc, mimo że termin festiwalu jest przesunięty o około miesiąc, to przede wszystkim – wracamy! To jest najważniejsza wiadomość związana z tegoroczną Bonawenturą.

– Kto opowie o swoich podróżach? W jakie strony świata dotrzemy wraz z prelegentami?

– W tym roku zapraszamy na piętnaście prelekcji i pokazów. Nie zawsze będą one poświęcone jednemu, konkretnemu krajowi. Np. wystąpienia Janka Meli i Piotra Pogona (dwa różne) będą poświęcone drodze życiowej, jaką każdy z nich przeszedł, przeciwnościom, które napotkali, i kryzysom, które ich na pewnym etapie życia dopadły. Mają nam do przekazania przesłanie, które może być inspirujące.

Za inny przykład niech posłużą Adela Tarkowska i Krzysztof Józefowski, czyli Bike the World. Ta para podróżników ma za sobą być może najdłuższą, bo dziesięcioletnią polską wyprawę rowerową dookoła świata, w czasie której dwukrotnie pokonali obwód ziemi i za którą otrzymali nagrodę Kolosa. Siłą rzeczy nie będą skupiać się na jednym, wybranym kraju czy regionie, tylko opowiedzą nam o swojej przygodzie.

Inny podobny przypadek to Andrzej Meller, który opowie (…)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.