Femina. Szkoła Rodzenia Szczęśliwie Urodzeni: dla kobiet na zdrowie i na szczęście. Dla mężczyzn – żeby byli dobrymi ojcami

Zosia mieszka w Starym Sączu i planuje założenie rodziny. Maria z Łącka za miesiąc będzie rodzić. Synek Kasi z Nowego Sącza ma już 2 tygodnie. Co łączy te trzy kobiety? Każdej z nich przydałyby się porady, opieka oraz wsparcie fachowców. Każda z pań może to wszystko otrzymać zupełnie za darmo.

wsb3

W życiu każdej kobiety przychodzi moment, kiedy pojawia się niezliczona ilość pytań. Może to być w chwili dojrzewania, w okresie prokreacji, czy nawet menopauzy. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej, niezależnie od wieku, powinny czuć, że jest ktoś, do kogo zawsze mogą zgłosić się po fachową poradę. Bez wstydu, zbędnego zamieszania i oczekiwania.

Wie o tym doskonale Ewa Kamińska, prywatnie mama Oliwii i Dawida – dwójki nastolatków, a z zawodu – położna z dwudziestoletnim stażem.

Ewa jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku położnictwo. Ukończyła także Zarządzanie Zasobami Ludzkimi w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. W 2010 roku zrobiła specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, a rok później – w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w szpitalu w Nowym Targu oraz w Nowym Sączu. W 2003 roku otworzyła Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,Femina”. Instytucja działa w ramach kontraktu z NFZ, dzięki czemu usługi, które oferuje są bezpłatne. W chwili obecnej funkcjonują już trzy oddziały „Feminy”: w Nowym Sączu, Starym Sączu i w Łącku, które zapewniają kompleksową opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.

Od 2008 roku Ewa Kamińska prowadzi szkołę rodzenia „Szczęśliwie Urodzeni” w Nowym Sączu. W związku z ogromnym zainteresowaniem przyszłych mam, w 2016 roku otworzyła filię szkoły w Starym Sączu.

Jest to świetne rozwiązanie dla par, które obawiają się porodu, karmienia i opieki nad noworodkiem. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel z długoletnim stażem, w małych kameralnych grupach. Chętnie uczestniczą w nich także panowie, którzy przygotowują się do roli ojców.

O wysokim poziomie usług, które oferuje szkoła, świadczy choćby zdobyty ostatnio tytuł „Szkoła Rodzenia na Medal”. Działalność pani Ewy okazała się najlepsza w całej Małopolsce i uzyskała aż 237 głosów. Są to głosy obiektywne i bezcenne – bo pochodzą od zadowolonych pacjentek.

–  Panie prowadzące zajęcia są bombowe. Zawsze przygotowane, głowy pełne wiedzy i chłonne nowości. Serdeczne i pomocne, nie ma dla nich głupich pytań – twierdzi Agnieszka, która uczęszczała do szkoły rodzenia.

Dorota, która także brała udział w zajęciach, przyznaje, że kadra potrafi uspokoić każdą młodą mamę. Natomiast Ewelina chwali pozytywne podejście i jak to określa – „powołanie” do prowadzenia tego typu miejsca.

„Ta szkoła to najlepsze co może spotkać rodziców szykujących się do najważniejszej roli w ich życiu. Teoria i praktyka przedstawiona w przyjazny sposób” – pisze kobieta.

Oprócz przygotowania do porodu szkoła oferuje holistyczną opiekę nad kobietą, a później jej rodziną. Przydatne mogą być także spotkania z certyfikowanym doradcą laktacyjnym, który wprowadzi kobietę w tajniki karmienia.

Ewa Kamińska nie jest zwyczajną położną. Działa jako instruktor szkoły rodzenia, specjalista pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego oraz certyfikowany doradca laktacyjny. Co więcej,  jako jedna z pierwszych położnych w Polsce podpisała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia i może wykonywać bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet pomiędzy 25, a 59 rokiem życia.To ewenement, bo  prowadzenie akcji w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy jest najczęściej przywilejem lekarzy, a nie położnych.

 

FEMINA ŁĄCKO: tel. 504 186 217; [email protected]

FEMINA NOWY SĄCZ; SZKOŁA RODZENIA SZCZĘŚLIWIE URODZENI: ul. Nadbrzeżna 77; tel. 606 906 815; [email protected]

Oddział Bezpłatnej Szkoły Rodzenia „Szczęśliwie Urodzeni” Przedszkole „Wesołe Nutki” ; ul. Jana Czecha 7
Stary Sącz

tekst sponsorowany
FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]