Faceci w czerni na sądeckim autobusie. Obiecują bronić darmowej komunikacji dla mieszkańców Nowego Sącza

Faceci w czerni na sądeckim autobusie. Obiecują bronić darmowej komunikacji dla mieszkańców Nowego Sącza

Nie pozwolimy zlikwidować bezpłatnej komunikacji miejskiej – taką obietnicę złożyli dziś na briefingu prasowym na sądeckim rynku radni Koalicji Nowosądeckiej. Pretekstem do zaproszenia mediów na briefing było coś, co radni zasłyszeli „w przestrzeni publicznej”- konkretnie wypowiedź byłego prezydenta Nowego Sącza, którą podczas briefingu odtworzyli z nagrania. „Mogę to zapowiedzieć: Oczywiście że darmowej komunikacji nie będzie” – wybrzmiał głos Ryszarda Nowaka.

Przed chwilą usłyszeliśmy wypowiedź byłego prezydenta Nowego Sącza, dotyczącą naszego sztandarowego programu, sztandarowego pomysłu, naszego sukcesu.  To co państwo usłyszeli, to jest zapowiedź likwidacji darmowej komunikacji miejskiej. Dzięki Karcie Nowosądeczanina codziennie tysiące sądeczan dojeżdża bezpłatnie autobusami do pracy, do szkół, do kościołów, na zakupy. My o to zabiegaliśmy i zrealizowaliśmy to w tej kadencji. Tego typu głosy bardzo nas niepokoją, zatem chcemy jasno zadeklarować: dopóki Koalicja Nowosądecka i dopóki sam prezydent  Ludomir Handzel mają cokolwiek do powiedzenia w Nowym Sączu, nie pozwolimy zlikwidować Karty Nowosądeczanina i bezpłatnej komunikacji. Właśnie zaczynamy kampanię informacyjną w tym zakresie – powiedział Maciej Prostko.

To ponad 4 miliony złotych, które zostają w kieszeniach sądeczan płacących w tym mieście podatki. Musimy zrobić wszystko aby tego typu pomysły nigdy nie zostały zrealizowane – dodał Leszek Gieniec zaś Krzysztof Ziaja podkreślił, że z Karty Nowosądeczanina korzysta ponad 50 tysięcy osób.

Autobusowa kampania prezydenckiego zaplecza w radzie miasta nie umknie uwadze pasażerów sądeckiego MPK. Wizerunki obrońców bezpłatnej komunikacji można będzie oglądać na jednym z autobusów kursujących ulicami Nowego Sącza.

Wybory

do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się wiosną 2024 roku.

 

zdjęcia: Adrian Maraś

Czytaj też:

Strażak dotarł do Zurychu. Rozpoczyna się bitwa o jego życie. ,,Dziękuję przyjaciele”

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama