Emocje nie do opisania! 2. miejsce w Dacia Duster Motrio Cup dla naszej załogi 

Emocje nie do opisania! 2. miejsce w Dacia Duster Motrio Cup dla naszej załogi 

Baja Wysoka Grzęda 2021

– Były emocje trudne do opisania słowami – mówi Dominik Jazic, który wraz z pilotem Krzysztofem Kuszewskim, podczas rajdu Baja Wysoka Grzęda, dojechali na 2. miejscu w cyklu Dacia Duster Motrio Cup i na bardzo dobrej 4. pozycji w grupie T2 samochodów seryjnych. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że załoga z numerem 218 od trzeciego odcinka specjalnego miała poważne problemy z samochodem.

– To był dla nas bardzo trudny rajd, ale z dobrym zakończeniem. Przede wszystkim, pomimo problemów technicznych, dowieźliśmy do mety 2. miejsce w cyklu Dacia Duster Motrio Cup. Bardzo się cieszymy. Biorąc pod uwagę to, co działo się na trasie z naszym samochodem, również 4. miejsce w grupie T2 uznajemy zdecydowanie za sukces – mówi kierowca rajdowy Dominik Jazic.

– Dziękuję Hołowczyc Racing za nieocenione wsparcie w szybkim, serwisie samochodu, wszystkim kibicom, którzy trzymali za nas kciuki i śledzili online nasze wyniki. A przede wszystkim dziękuję mojej żonie Monice, która zawsze mnie wspiera podczas przygotowań do rajdu, a potem w jego trakcie.

Pilot Krzysztof Kuszewski dodaje, że walka w grupie T2 była niezwykle zacięta. Niestety w samochodzie pojawiły się problemy techniczne.

– Przed ostatnim odcinkiem różnice między czterema czołowymi załogami mieściły się w 30 sekundach. Do tego trudna trasa, pod koniec deszcz i błoto, czasem zablokowany przejazd przez inne pojazdy, które nie mogły jechać dalej. W naszej Dacii Duster już po OS-3 okazało się, że mamy problem ze skrzynią biegów i jedziemy tylko na 3, 4 i 5 przełożeniu. Na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych doszła usterka przepustnicy, która reagowała na gaz z kilkusekundowym opóźnieniem. Jakby tego było mało na ostatnich 6 kilometrach urwaliśmy amortyzator. Nie było pewne czy dojedziemy do mety – wyjaśnia Krzysztof Kuszewski.

Załoga Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski po raz kolejny udowodniła, że podczas Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych nie tylko walczy o najwyższe cele, ale też narzuca tempo samochodów w grupie T2.

– Rzeczywiście było tak, że po rajdzie podchodziły do nas inne załogi, gratulowały tempa i dziękowały za to, że zmotywowaliśmy całą czołową stawkę do fajnego ścigania – mówi Dominik Jazic. – Również my z Krzyśkiem bardzo dziękujemy wszystkim załogom z Dacia Duster Motrio Cup i z grupy samochodów seryjnych za sportową rywalizację, w której sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. O końcowej wygranej decydowały nie tylko sekundy, ale przede wszystkim ewentualne usterki, które mogły spowolnić tempo i przydarzyły się nie tylko nam – dodaje kierowca z Krynicy-Zdroju.

Ostatecznie, dzięki bardzo dobrej postawie i walce do ostatniego kilometra w rajdzie Baja Wysoka Grzęda, załoga z numerem 218 zaliczyła pierwsze podium w sezonie w Dacia Duster Motrio Cup i poprawiła swoją punktację klasyfikacji generalnej samochodów seryjnych w grupie T2.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych to Rajd Polskie Safari, który odbędzie się w terminie 31 lipca – 1 sierpnia.

WYNIKI – klasyfikacja po ostatnim odcinku OS-5:

Czytaj też:

III miejsce załogi Jazic/Kuszewski w prologu Baja Wysoka Grzęda

Reklama