Ks. Krzysztof Kudławiec z Gorlic został biskupem diecezji w Ekwadorze

Ks. Krzysztof Kudławiec z Gorlic został biskupem diecezji w Ekwadorze

biskup Krzysztof Kudławiec

Papież Franciszek mianował biskupem księdza Krzysztofa Kudławca z Gorlic. Duchowny swoją posługę będzie pełnił w diecezji Daule w Ekwadorze, która jest częścią metropolii Guayaquil.

Biskup urodził się 19 września 1969 roku. Ma 52 lata. Pochodzi z Gorlic, z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Studiował teologię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Górnego w Katedrze Rzeszowskiej. Kiedy był wikariuszem, studiował misjologię.

W 2002 roku wyjechał do Ekwadoru na swoją pierwszą misję i już tam pozostał. Był proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu. 22 kwietnia Papież Franciszek mianował go biskupem.

,,Księże Krzysztofie, przed laty wyruszyłeś w swoją kapłańską drogę, która zaprowadziła Cię dzisiaj do sprawowania posługi biskupiej. Zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci i o tym, że zawsze czekamy jak powrócisz do nas ze swoim Słowem. Niech Ta, u stóp której rodziło się Twoje powołanie ma Cię w opiece na dalsze lata posługi. Szczęść Boże!” – napisał w imieniu wszystkich kapłanów proboszcz na stronie internetowej parafii, z której wywodzi się biskup.

 

Źródło/ Fot. Parafia Gorlice-Glinik
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.