Eksmisja w Nowym Sączu. Kilka radiowozów, komornik i politycy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Eksmisja w Nowym Sączu. Kilka radiowozów, komornik i politycy [ZDJĘCIA, WIDEO]

W 2019 roku Adam zakupił na aukcji komorniczej dom i jak zaznacza, nie miał do niego dostępu. Po pięciu latach przy ul. Brzeziny w Nowym Sączu nastąpi do eksmisji. Wczoraj na miejscu pojawił się detektywów. Zabezpieczenia funkcjonalne przez komornikę. Podczas wykonywania obowiązków komorniczych obecny był  także adwokat Elżbieta Ruchała, radny miejski Tadeusz Gajdosz i nowo wybrany radny sejmiku województwa małopolskiego – Michał Słowik, który reprezentował posła Piotra Lachowicza. Pani mecenas pyta o zasadność eksmisji i jej podstawy prawne, właściciel uwagi na procedurę, jaki stosowała ,,dzika lokatorka” i cieszy się, że odzyskał swój dom.

Sąsiedzi przyzwyczaili się już do widoków przy tej posesji. W ciągu kilku lat później do około czterdziestu. Podczas wczorajszej eksmisji również zaroiło się od policji. Ale od początku… Adam został kupiony na licytacji komorniczej domu przy ul. Brzeziny w Nowym Sączu w 2019 roku. W budynku kontrolnym się lokatorka – siostra kobiety, która w 2009 roku kupiła budynek na kredyt. Na chwilę, jak zaznaczona, raty lokatorki za bez zasadnego korzystania z budynku ponad 100 tysięcy złotych.

– Dom zakupiłem w 2019 roku od komornika Szostka. Przez dwa lata uprawomocnił się wyrok do tej sprawy. Od roku 2021 nie nastąpi z tego domu, w którym uczestniczya go Klaudia. Przez lata nie chciała się wyprowadzić, nie płaciła za wynajem, była bardzo lokatorem. Siostra Klaudii zakupiła ten dom na kredyt, którego nigdy nie spłaciła. Uiściła trzy raty, aby dziesięć procedur nie zostało uruchomionych w prawie polskim za oszustwo. Potem, przez piętnaście lat, dzięki polskiemu przepisom, udało się Klaudii zamieszkiwać w tym domu za darmo – relacjonuje właściciela domu.

Od 2019 roku wystąpienie do około 40 policji związanej z tą sytuacją. Kończy się końce, jak zaznacza Adam, fiaskiem. Jest to możliwe, ponieważ jest to możliwe dzięki skutecznej eksmisji. Zwróć uwagę, że „dzika lokatorka” posiada nakaz eksmisji i wyrok sądowy, który uprawomocnił się do nabycia domu.

– Klaudia ustalać później. Opowiada, co jest dla niej wygodne. Mi jest ponad 100 tysięcy za bezpodstawne korzystanie z lokalizacji. Pieniędzy od której nie można zastosować. Wie jak uciec przed komornikami. Czy ponownie kupiłbym ten dom na aukcji komorniczej? Raczej nie, bo dużej sumy zakupu plus te lata, kiedy nie czerpałem korzyści z wynajmu, to nie jest takie złote odsetki, jak się wydaje – podsumowanie Adam.

11 marca również była próba eksmisji. Nie doszła ona do skutku. Adam wniósł skargę dotyczącą działań policji i prokuratury. Do wczorajszych słów adwokat Elżbiety Ruchały odnosić się wprost: do, że ktoś ma tatuaż, nie oznacza, że ​​jest kryminalistą. Prosi, aby pani adwokat swoje komunikaty rozwiązywała się gdzieś indziej.

– Proszę na drugie raz znaleźć się z całej tkaniny dowodowej, aktami sprawy i dopiero opowiadać historię na cały Nowy Sącz – kwituje właściciel domu.

Śledztwo przed kupnem na wypadek zdarzeń komorniczych z lokatorami, w wyniku wystąpienia problemów. Przestrzega również przed, jak ją określił – ,,dziką lokatorką”. Jak, ma obowiązek na nią działać przez nią procederu wyłudzania kredytów. Zapowiada, że ​​​​ważne zgłosi do przestrzegania postępowania do Prokuratury Krajowej z uwagami na fakt, że stracił zaufanie do policji i władz w Nowym Sączu. Szuka także osób, które są przez nią oszukane.

– Klaudia w ostatnim dniu, czyli wczoraj, podczas eksmisji chciała po raz kolejny zmanipulować wszystkich, zasłaniając się posłem, radnymi sejmiku i adwokatem. Jej adwokatem był mecenas z Krakowa, który wczoraj się już pojawił, bo widocznie wyczerpały się wszystkie możliwe kłamstwa. Ta sprawa została wyciągnięta przez cztery lata. Poprzednie rozwiązania, byle przedłużyć okres mieszkania za darmo. Z moich informacji wynika, że ​​ten adwokat z Krakowa wykształcony jest w przeciąganiu eksmisji, czyli pomaganiu dzikiemu lokatorom. Postępowanie polega na tym, że do sądów dotarły kolejne wnioski o przedłużenie terminów, wyciągano kolejne błahostki… – relacjonuje Adam.

***

Wyjaśnienie. Dom w 2009 roku zakupiła siostra pani Klaudii. Nakaz eksmisji dotyczy kobiety, która w 2009 roku kupiła dom, a następnie w nim nie mieszkała. Wobec tych faktów, jak zaznaczona właścicielka domu, pani Klaudia była ,,dziką lokatorką”.

Legalność eksmisji

Podczas wczorajszego eksmisji na miejscu akcji wystąpił adwokat Elżbieta Ruchała, z którym przed atakiem wystąpiła Klaudia. Przesłała jej dokumenty. Jak zaznacza pani mecenas, jej rola była tylko i wyłącznie legalności czynności eksmisji kobiety wraz z jej rodziną.

– Stoję na szczeblu, z którym działają działacze Platformy Obywatelskiej, będąc osobą pełniącą funkcje publiczne, gdy powezmą wątpliwości co do tego, czy nie są naruszane prawa i wolności obywatelskie, ryzyko zainterweniowania i zakłócanie, czy działania są zgodne z przepisami prawa. Jeśli obywatele wybierają np. posłał czy radnego, aby reprezentował ich interesy, to nie czynią tego, aby te osoby były nieme i obojętne na ludzkie dramat ty – zaznacza adwokat Elżbieta Ruchała.

Jak dodać, w sądeckiej Platformie Obywatelskiej, radni czy też pan poseł, to osoba wzmacniająca empatię wobec innych ludzi. Ich nazwy, jak zaznacza, opierają się tylko i wyłącznie na dokumentach, na stanie określonym przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu i skupiają się tylko i wyłącznie na zasadach zasadności tych czynności egzekucyjnych.

– Z Sądu Rejonowego w Nowym Sączu wynika, że ​​posiadanie stanowi przynależność do eksmitowanej rodziny. Tytuł wykonawczy czyli wyrok sądowy na podstawie wyroku sądu komorniczego Szostek wniesiony przez sąd powszechny, został uchylony, a zgodnie z tym co ustalony przez sąd, wycofał się z egzekucji i kontroli pieniężnej komornika. Stworzenie, które nie chce korzystać z aukcji. Wierzyciela nie ma w całości. W tej sytuacji ustalonej o sprzedaży nieruchomości, która została utworzona, co jest określone z określonym współżycia społecznym – w yjaśnia adwokat Elżbieta Ruchała.

udostępnia, że ​​pan Adam – posiadacz w pojazdi, podłączony z mieszkającą w budynku siostrą byłej właścicielki domu, dostępny najmu na terytorium 2800 zł, który powinien być dostępny.

– Sam pan Adam napisał do sądu, składając pozew o eksmisję, z którego następnie się wycofał. Nie otrzymał nakazu eksmisję kobiety i jej rodziny, komornik podjął decyzję o wyrzuceniu rodziny z domu – dodanie.

W związku z tym, jak relacjonuje, żądanie komornika i aktualnego na miejscu funkcjonariuszy policji, aby oskarżyć o wydanie wyroku skazującego nakazującego eksmisję.

– Komornik całkowicie mnie otrzymał, chociaż nie tylko mnie, okazując lekceważenie do radnych i do posła, tak był ktoś, kto jest odbierany w całym mieście. Byłoby możliwe, że mogłoby to spowodować zaskoczenie, bo mogłoby zostać uwzględnione. Policja i powoływała się na wniosek komornika o to, aby sprawdzić asysty czyli wystarczające, ze komornik poprosi o asystę i policję bezrefleksyjnie wykonalną, nawet gdyby nie dysponował wyrokiem sądu. Sąd w Nowym Sączu potwierdził też, ze komornik miał powoływać się na dokument, który nie istniał. Na miejscu stwierdzono, że to nie jest pierwsza maszyna nabywana w drodze licytacji przez pana Adama, w jaki sposób zorganizowana jest eksmisji, która jest w tym profesjonalistą – mówi adwokat Elżbieta Ruchała.

Pani mecenas podejrzewa, że ​​pan Adam posiada wiele tego typu nieruchomości i jest opóźniony przez licytację.

– wystąpienie mnie tylko w przypadku, który został ustalony, że pan Adam deklaruje, że zarabia 1500 zł miesięcznie, skąd pochodzą nabywanie nieruchomości? Na miejscu znajdują się także osoby, które można przypuszczać, że mogą być uczestnikami subkulturze więziennej. Wszystkie te osoby, które zostały wprowadzone do budynku, nikt inny nie został przez użytkownika wpuszczony. Uważam, że pan Adam, to nie jest osobą, która bezwiednie nabyła jeden dom w aukcjii i też stalla się „ofiarą” sytuacją, a osoba, która stała trudni się eksmisją z budynków. Na podniesienie „pokoi” w urządzeniach, z których chce się Rozwiązanie lokatora jest znanym sposobem metody. Jeden pokój może się pojawić nawet później. zagrożenia bezpieczeństwa mnie bezrefleksyjne, które są wykonywane przez funkcjonariuszy, które są objęte obowiązkiem złożonym przysięgi. W inny sposób, poboczne, nie wnikam, bo ja się tylko spotykam na działaniach eksmisji i to wszystko – kwituje Elżbieta Ruchała.

Skontaktowaliśmy się z komornikiem prowadzącym sprawę – Tomaszem, który zasłonił się tajemnicą przestępstwa i wyjaśnił, że nie może wystąpić na temat wykonania przez niego czynności.

– Kłamstwu komentować nie będę. Pani adwokat Elżbieta Ruchała jest w następstwie i nie ma konsekwencji – stwierdziła z całą zawartością komornika Tomasz Słaby.

zainfekowaliśmy także kobietę, która mieszkała w domu przy ul. Brzeziny. Zaznaczyła, że ​​skoro pani mecenas dotyczyła tej sprawy, aby tylko na chwilę mogła pozostać od komentarza.

– Nigdy nie przebywam z tą panią, która jest najmu umowy. Najpierw przestał, ale pani Klaudia nie chciała podpisać takiej umowy i na tym się skończyło – dementuje właściciela domu.

W trakcie stosowania materiału, skutkiem są dodatkowe skutki, dlatego do tematu wróciliśmy.

Czytaj także: Europoseł ze Stróż kończy z polityką

Czytaj także: Kamil Dudkowski: „jestem wolny, ktoś poszedł po rozum do głowy”. Chora kostka, to nie powód…


: N.S

 

Reklama