Uwaga kierowcy! Dziś na drogach wzmożone kontrole prędkości

Dziś na drogach w całym kraju spotkać można wzmożone kontrole policyjne. Funkcjonariusze prowadzą działania pod nazwą ,,Prędkość”, które mają przypomnieć kierowcom o konieczności stosowania się do obowiązujących ograniczeń.

wsb3

Policjanci prowadzą pomiary z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, ale też poruszają się po drogach pojazdami z wideorejestratorami. Szczególną uwagę zwracają na najbardziej niebezpieczne trasy, z największym zagrożeniem wypadkowością.

Choć dzisiejsze działania mają charakter prewencyjny, to kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a zwłaszcza ci, którzy będą je rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Dodają również, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana nie tylko do obowiązujących limitów, ale także do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Fot. KWP w Krakowie

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]