Dzienny Dom Seniora. Tu się dzieją małe cuda

Dzienny Dom Seniora. Tu się dzieją małe cuda

Każdy, kto ma 60 lat i więcej może przekroczyć próg tego domu. Domu, w którym można pokonać samotność, w którym dzieją się małe cuda. To Dzienny Dom Seniora, położony przy ul. Jagiellońskiej 37 w Nowym Sączu, na Plantach, tuż obok Małej Galerii. 

Dzienny Dom Seniora działa od maja 2019 roku. Jest to przeznaczone dla osób w wieku senioralnym miejsce dziennego pobytu, w którym mogą aktywnie spędzić czas.  Pobyt jest tu nieodpłatny.

– Zapraszamy do nas osoby od 60. roku życia, mieszkające na terenie miasta Nowego Sącza, których stan zdrowia nie wymaga całodobowej opieki. Pobyt u nas trwa pół roku, jednak jak widzimy, że dana osoba wymaga dalszego pobytu, indywidualnie to rozpatrujemy. Obecnie w placówce prowadzony jest nabór na kolejny pobyt. Nabór na wolne miejsca potrwa do końca lutego – mówi kierownik Dziennego Domu Seniora Małgorzata Paluch.

Nasz Dom jest otwarty od 7. do 16., od poniedziałku do piątku. Staramy się docierać do Sądeczan z informacją o naszej działalności. Można o nas przeczytać na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, na Facebooku, informowani są radni oraz zarządy osiedli, są także ogłoszenia o naborze w kościołach – podkreśla pani Małgorzata. Nabór prowadzony jest dwa razy do roku.

– Docelowo mamy w grupie 30 osób. Teraz mamy jedną grupę od września do końca lutego, a kolejna będzie od marca do sierpnia.

***

Z jakiego rodzaju wsparcia mogą skorzystać sądeccy seniorzy w Dziennym Domu Seniora? (…)

Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS (kliknij link i czytaj gazetę za darmo online):

Share on twitter
Share on facebook