Dzień Świadomości Autyzmu. W Nowym Sączu sporo się dzieje

Dzień Świadomości Autyzmu. W Nowym Sączu sporo się dzieje

Dzień Autyzmu

Dziś w samo południe z placu Starej Sandecji w Nowym Sączu wyruszył wielobarwny pochód. Po dwóch latach przerwy znów odbył się Przemarsz z Okazji Międzynarodowego Dnia Autyzmu organizowany przez Stowarzyszenie Światełko Nadziei. Choć pogoda niezbyt dopisuje, nie przeszkadza to uczestnikom wydarzenia w dobrej zabawie na nowosądeckim rynku. Czeka tam sporo atrakcji.

W akcję zaangażował się między innymi Mgr Mors. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oddał swoje ,,płótno”, czyli ścianę wiaduktu przy ulicy Węgierskiej do dyspozycji Michała Rosłańca. W ten sposób powstał mural przedstawiający niebieski puzzel – symbol autyzmu.

-Pamiętam jak pierwszy raz Michał przyszedł do mnie na warsztaty, bałem się, nie wiedziałem nic, co mam powiedzieć, co mam robić, jak się zwracać do Michał i jego rodziców. Przyznam, to było dla mnie wyzwanie, choć wydaje mi się być to zupełnie naturalne, każdy z nas się boi jeśli czegoś się nie wie lub nie zna. Dziś też za wiele nie wiem, ale wybieram się na VII PRZEMARSZ Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA AUTYZMU, by poznać Was bliżej, do zobaczenia – pisał Mgr Mors w mediach społecznościowych.
Artysta zaprasza też dziś do wspólnego tworzenia na nowosądeckim rynku. Oprócz tego przed ratuszem czekają na wszystkich różne atrakcje: na scenie wystąpią podopieczni Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu oraz Dziewczęta Tamburmajorki z Łososiny Dolnej. Poczęstunek zapewnia zaprzyjaźniona z organizatorami pizzeria, a imprezę prowadzi DJ Bigozz.

Ponadto podczas dzisiejszego wydarzenia trwa zbiórka darów, które zostaną dostarczone do Ukrainy dla dzieci z zaburzeniami spektrum autyzmu, sierot i opuszczonych, starszych osób. Czuwa nad nią fundacja Bratnia Dusza.

Wydarzenie na nowosądeckim rynku trwa do 14:30.

fot. Arbresha Goranci, Mgr Mors (zdjęcie muralu)

Czytaj też: Korzenna. Można już pływać. Woda w basenie poświęcona!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.