Dzień Dziecka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim za nami  

Dzień Dziecka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim za nami  

Całe mnóstwo dzieci uczestniczyło w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w oddziałach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu: Sądeckim Parku Etnograficznym i Miasteczku Galicyjskim. 1 i 2 czerwca wszyscy milusińscy mogli skorzystać ze zwiedzania ekspozycji i wspólnych zabaw. Dzieci poznały m.in. tajniki pracy wikliniarza, kołodzieja i snycerza, zobaczyli jak działa młyn i jak robi się deski z pni. Było również wiele zabaw i konkursów.

1 i 2 czerwca w skansenie można było zobaczyć jak wyrabia się dłubane naczynia, były pokazy kołodziejstwa i strugania gontów, wyrobu zabawek z drewna, prac ciesielskich, obsługi tartaku i młyna wodnego, rozpalania ognia w kurnej chałupie oraz pieczenie ziemniaków.

Dzieci chętnie korzystały także z warsztatów malowania skrzyń wiannych, drzew malowanych na szkle oraz  wyrabiania kwiatków z bibuły.

Nie zabrakło pogadanek muzealnych na tematy: Drzewo w kulturze ludowej; Drewniane sprzęty domowe; Drzew, które leczą; Tajemnice drewnianych świątyń. Można było obejrzeć spektakl kukiełkowy „O królewnie w storczyk zaklętej”, w wykonaniu Teatru Każdej Sztuki.

Atrakcji nie brakowało również w Miasteczku Galicyjskim, gdzie na dzieci czekały miasteczkowe czytanki, animacje, zumba, gry i zabawy: bierki, wyścigi w workach, szczur, przeciąganie liny, zabawy plastyczne (malowanie witraży), pokazy strażackie i policyjne, mini zoo i inne.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu  

Fot. Piotr Droździk

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.