Dzień Dziecka w militarnym klimacie? To był strzał w dziesiątkę [film, zdjęcia]

Dzień Dziecka w militarnym klimacie? To był strzał w dziesiątkę [film, zdjęcia]

W sobotę na boisku przy Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków atrakcji nie brakowało. Wojskowi i strażacy dwoili się i troili, by zainteresować swoimi pokazami najmłodszych w trakcie ich święta. Dzień Dziecka ze Strzelcami był jedną z kilku propozycji na ciekawe spędzenie wolnego czasu w Nowym Sączu.

– Można się dziś bawić z nami do godziny 16:00. Są z nami strażacy, jest policja, mamy leśników z Nadleśnictwa z Nawojowej, przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień. Koledzy z plutonu rozpoznawczego pod dowództwem chorążego Mikołajczyka realizują pokazowy trening walki wręcz. Można podejść, zobaczyć, popytać. Obok znajduje się punkt zwiadowcy – wyjaśniał bryg. Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków i Komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Jak dodał, wewnątrz budynku również przygotowano różnego rodzaju atrakcje. Znalazła się tam na przykład strzelnica laserowa, gdzie można było w całkowicie bezpiecznych warunkach spróbować swoich sił w strzelaniu z broni długiej i krótkiej. Dla dzieci przygotowano także seans filmu ,,Jak wytresować smoka”, a dla mam – zdobienie paznokci. W szkole znalazł się też kącik plastyczny oraz punkt piosenki angielskiej.

– Gwoździem programu jest pokaz musztry. Grupa zademonstruje to, z czym jutro jedziemy na mistrzostwa Polski do Zakopanego, gdzie będziemy bronić tytułu mistrza. Proszę trzymać kciuki od poniedziałku do wtorku – mówił Szczerkowski.

Na nagraniu poniżej fragment pokazu musztry.

Dzień Dziecka że Strzelcami: pokaz musztry ❤

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 1 czerwca 2019

Dzień Dziecka ze Strzelcami uświetniły występy artystów z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Sporą niespodzianką dla wszystkich uczestników wydarzenia były także darmowe lody, ufundowane przez firmę Koral.

Druhowie z OSP Biegonice, którzy również włączyli się w przygotowanie imprezy, z chęcią odpowiadali na wszystkie pytania związane ze strażacką pracą. – Można zobaczyć, jaki mamy sprzęt, ubrać hełm, przymierzyć strażackie ubrania. Koledzy pokażą też jak działa sprzęt ratownictwa drogowego, technicznego, czy medyczny – zapraszał Konrad Wolak.

Wydarzenie przy Zespole Szkół im. Sybiraków wpisało się w miejskie obchody Dnia Dziecka, wraz z Ogólnopolskim Rodzinnym Rysowaniem i Dniem Dziecka z Pozytywką, o którym przeczytać można TUTAJ.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.