Dzięki *Światłu ze Wschodu* zwiedzisz 28 wyjątkowych miejsc nie wychodząc z domu

„Światło ze Wschodu” – to tytuł projektu otwierającego wyjątkową możliwość wirtualnego spaceru po 28 miejscach, do których podążają tysiące pielgrzymów. Wirtualną wycieczkę można odbyć zupełnie za darmo. Sponsoruje ją fundusz Interreg Polska-Słowacja, a organizatorem jest Kraj Preszowski wspierany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Na mapie “Światła ze Wschodu” znalazły się również miejsca kultu Maryjnego z Sądecczyzny i Ziemi Limanowskiej.

Sferyczne zdjęcia, które umożliwiają wirtualny spacer, wykonano w 28 obiektach na terenie Małopolski, Podkarpacia oraz Kraju Preszowskiego na Słowacji. Panoramy dostępne są w języku polskim, słowackim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz Międzynarodowym Języku Migowym.

Aby rozpocząć spacer wystarczy wejść na stronę internetową www.szlak.maryjny.pl

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich miejscach kultu Maryjnego. Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela. Przebieg szlaku pozwoli na prezentację walorów historyczno-przyrodniczo-kulturowych regionu oraz zwróci uwagę na religijną tożsamość polsko-słowackiego pogranicza – kuszą organizatorzy.

fot: www.szlak.maryjny.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.