Dzięki pani Marzenie seniorka nie straciła swoich pieniędzy

Dzięki pani Marzenie seniorka nie straciła swoich pieniędzy

metoda na wnuczka, pracownica poczty, Sądecczyzna, pracownica poczty uratowała seniorkę przed oszustwem

Dzięki pani Marzenie 73-latka nie straciła swoich oszczędności. Pracownica poczty w porę zauważyła dziwne zachowanie seniorki i pokrzyżowała plany oszustowi, który próbował wyłudzić pieniądze metodą ,,na policjanta”.

Komendant Miejskiej Policji w Nowym Sączu spotkał się z pracownicą poczty i podziękował pani Marzenie za ponadprzeciętną spostrzegawczość i czujność oraz szybką reakcję.

– Taka postawa jest godna szczególnej pochwały oraz budzi najwyższy szacunek i uznanie. Mam nadzieję, że będzie pani wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo profesjonalnie jak pani – zwrócił się do pracownicy poczty Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztof Dymura.

Szef sądeckiej policji wręczył jej okolicznościowe listy. Pogratulował również naczelniczce urzędu pocztowego tak kompetentnej i zaangażowanej pracownicy.

Metoda ,,na policjanta”

2 czerwca do 73-latki zadzwonił mężczyzna, który rzekomo miał być policjantem jednego z komisariatów na Sądecczyźnie. Przekazał starszej pani, że doszło do kradzieży jej danych, w związku z czym może stracić pieniądze, które zgromadziła na swoim koncie bankowym. Rozmówca, będąc cały czas na linii, polecił seniorce, żeby wybrała swoje oszczędności i wykonała dwa natychmiastowe przekazy pieniężne po 10 tysięcy złotych na angielskie konto bankowe.

Jak informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, seniorka  natychmiast udała się do placówki pocztowej, by zgodnie z poleceniem, przelać pieniądze na wskazane konto. Cały czas rozmawiała przez telefon i ponaglała pracownicę. Jej zachowanie wzbudziło podejrzenie, była roztrzęsiona. Pracownica poczty natychmiast poinformowała seniorkę, że zaraz padnie ofiarą przestępstwa i zadzwoniła po sądeckich policjantów. Dzięki temu 73-latka nie straciła swoich oszczędności. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Sądecczyna. Nie ma szans z nimi wygrać? Kolejne oszustwa na kilkadziesiąt tysięcy

Fot. KMP w Nowym Sączu
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.