PASZYN: heroiczna walka o życie dwuletniego Miłosza zakończyła się sukcesem

PASZYN: heroiczna walka o życie dwuletniego Miłosza zakończyła się sukcesem

Marek Bochenek, Jarosław Gajdosz i Bartłomiej Węglowski z OSP Paszyn ratowali życie dwuletniego Miłosza, który podczas zabawy nieopodal domu wpadł do stawu. Doszło do zatrzymania oddechu i krążenia u dziecka. Dzielni strażacy nie poddali się w walce o jego życie… Na szczęście w porę dotarli Ratownicy Medyczni, którzy z sukcesem zakończyli reanimację.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się 9 grudnia. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z OSP Paszyn, którzy rozpoczęli reanimację chłopca, udało się go uratować. Załoga pogotowia ratunkowego przejęła dziecko i walka trwała nadal. Udało się! Oddech wrócił. Po wszystkim Miłosz został przetransportowany do Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Krakowie – Prokocimiu, gdzie został poddany leczeniu.

Dzięki bohaterom chłopiec nadal żyje i mógł osobiście podziękować podczas sobotniego spotkania ze strażakami.

,,W związku z tymi wydarzeniami, podczas walnego zebrania OSP w Paszynie, w dniu 27.01.2018 Wójt Gminy Chełmiec oraz koledzy i koleżanki z OSP Paszyn uhonorowali bohaterskich strażaków okolicznościowymi pamiątkami i dyplomami uznaniowymi. Wyróżnieni druhowie odebrali szczere wyrazy uznania za ich bohaterski czyn, z rąk Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego, radnych Rady gminy Chełmiec Wojciecha Skrzypca i Stanisława Kruczka,  Dowódcy JRG1 w Nowym Sączu Rafała Janika, Komendanta gminnego OSP druha Ireneusza Mamaka, oraz Prezesa OSP w Paszynie Józefa Głoda.”– informują władze gminy Chełmiec.

 

 

Źródło/Fot.: UG Chełmiec

Reklama