Dzieciaki z sądeckich szkół zostały Eko-Strażnikami miasta [ZDJĘCIA]

Jak dbać o czyste powietrze i środowisko, co to jest recykling oraz jak można wpływać na poprawę jakości powietrza w naszym mieście... Na te i wiele innych pytań znają już odpowiedz uczniowie sądeckich szkół, którzy wzięli udział w Nowosądeckich Dniach Czystego Powietrza i Recyklingu zorganizowanych przez sądeckie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Urząd Miasta. Podczas eventu młodzi sądeczanie mieli okazję uczestniczyć w zabawach, konkursach i warsztatach edukacyjnych o tematyce związanej z szeroko rozumianą ekologią. 

wsb3

-Wchodzimy właśnie w okres grzewczy, a ta akcja ma na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie wychowania ekologicznego. Chodzi o to, aby również młodzi ludzie przypominali dorosłym o proekologicznych zachowaniach. Mam nadzieję, że te dzieci i młodzież będą ambasadorami zdrowego i ekologicznego stylu życia - mówił prezydent Ludomir Handzel.

Zwrócił się również do dzieci, aby przypominały osobom dorosłym w swoim otoczeniu, że palenie śmieci jest nie tylko zabronione, ale przede wszystkim szkodliwe. Prezydent zapowiedział ostrą walkę w nadchodzącym sezonie grzewczym z osobami, które palą śmieciami.

 

 

 

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.