Dzieciaki z Sądecczyzny w krainie bajek

Wczoraj w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych "W krainie bajek i baśni polskich". To już jedenasta edycja tego konkursu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział aż 300 dzieci ze szkół i przedszkoli z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Konkurs organizowany jest przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu i dedykowany jest dzieciom z przedszkoli i szkół podstawowych. W dwóch kategoriach: konkursie plastycznym oraz konkursie interpretacji teatralnej utworu przyznano dwadzieścia nagród i dwadzieścia wyróżnień oraz dziewięć nagród w kategorii osób niepełnosprawnych.  Dzieci nagrodzono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Spotykamy się w tym konkursie już dziesięć lat, czyli niektórzy pierwsi zdobywcy nagród są już dorośli. A bajka trwa i będzie trwała tak długo, jak będą tak wspaniali, jak wy, miłośnicy naszych polskich postaci bajkowych – powiedział Antoni Reszkiewicz, zastępca dyrektora Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Wszystkie prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie będzie można oglądać na wystawie w Galerii imienia Stanisława Szafrana w Pałacu Młodzieży. Zapraszamy!

 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.