Dwóch byłych policjantów wysadzało bankomaty. Jest akt oskarżenia. Grozi im nawet 15 lat więzienia

Nowosądecka Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji, którym zarzucono kradzieże w włamaniem do bankomatów. Policjanci wysadzili w ubiegłym roku dwa bankomaty, z których następnie ukradli gotówkę. 17 lipca dokonali tego czynu w Krempachach, a 27 sierpnia 2019 r. w Słopnicach, w gminie Limanowa.

PROTEUSS1

Z bankomatów zabrano pieniądze w łącznej kwocie ponad 60 000 zł, a nadto wskutek wywołanych wybuchów doszło do spowodowania zniszczenia mienia o wartości przekraczającej ogółem 180 000 zł. Oskarżonym grożą kary pozbawienia wolności od 1 roku do lat 15, wysokie grzywny z uwagi na działanie z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej oraz nałożenie przez sąd obowiązku naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych banków spółdzielczych oraz firm ubezpieczeniowych” – czytamy w komunikacie nowosądeckiej prokuratury.

Jeden ze sprawców był funkcjonariuszem policji w służbie kontrterrorystycznej, drugi, to emerytowany policyjny antyterrorysta, który w momencie popełnienia przestępstwa był żołnierzem WOT.

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]