Dwie piękne bramki Sandecji. Łukasz Surma: „Wygraliśmy zasłużenie” [ZDJĘCIA]

Sandecja pokonała Hutnika Kraków 2:1 (0:1) w wyjazdowym meczu 12. kolejki II ligi. Okrasą spotkania była bramka na 2:1, autorstwa Denisa Potomy. Zawodnik Sandecji szybkim rajdem pokonał niemal połowę boiska, zagrał do lepiej ustawionego kolegi z drużyny, otrzymał podanie zwrotne a następnie skutecznie ulokował piłkę w siatce. Wcześniej stan rywalizacji wyrównał Kwietniewski (sprytne uderzenie z rzutu wolnego).

Hutnik – Sandecja 1:2 (1:0)
Bramki: Rakels 44 – Kwietniewski 56, Potoma 89.
Sandecja: Sokół – Nawotka, Kowalik (Talar 46), Słaby, Rutkowski – Sobczak (88 Orzeł), Potoma (90 Vaclavik), Bartków (46 Galara), Kołbon, Kwietniewski – Wróbel (90 Marcinho).

Powiedział po meczu
Łukasz Surma (trener Sandecji):
Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wiadomo w jakiej jesteśmy sytuacji. To zwycięstwo pozwoli nam wszystko sobie poukładać w głowach. W poprzednich meczach nie graliśmy źle, ale wyników nie było. W głowie były różne myśli i ja sobie z tego zdaję sprawę. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu średnia. Hutnik nie miał aż tak strasznej przewagi, ale był stroną dominującą. W przerwie zachowaliśmy spokój. Po czerwonej kartce kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Tworzyliśmy kolejne sytuacje. Też trzeba umieć taką przewagę wykorzystać. Rozszerzyliśmy Hutnika, atakowaliśmy bokami, atakowaliśmy środkiem. Zasłużenie strzeliliśmy bramkę i zasłużenie wygraliśmy mecz.

Fot: Adrian Maraś