Dwie osoby poszkodowane w pożarze domu. Ratownicy znaleźli kobietę w płonącym pokoju

Strażacy dostali informację, że w płonącym mieszkaniu wciąż znajduje się jedna osoba. Dwaj ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do środka i w pokoju objętym pożarem odnaleźli poszkodowaną kobietę. Ogień wybuchł wczoraj około 22:00 na pierwszym piętrze domu przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Piwnicznej-Zdroju.

Renault2

Odnaleziona kobieta została ewakuowana na zewnątrz i natychmiast trafiła pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. Następnie sprawdzono stan pozostałych osób przebywających w budynku. - W wyniku przeprowadzonej weryfikacji udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Pozostałe dwie osoby przebywające w obiekcie nie zgłaszały jakichkolwiek dolegliwości i nie wymagały działań medycznych.

Obie poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala.

Zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna, OSP Głębokie oraz OSP Kosarzyska zabezpieczyły teren, a po odłączeniu prądu w budynku, kolejni strażacy weszli do środka wraz z linią gaśniczą, by przeszukać dom.

Teren akcji został oświetlony, pomieszczenia oddymione, a nadpalone elementy wyrzucone na zewnątrz.

- Pomieszczenie w którym wystąpiło zagrożenie pożarowe jak również pomieszczenia sąsiadujące zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przyczyna pożaru jest nieustalona - informują funkcjonariusze PSP.

fot. PSP w Nowym Sączu

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.