Dwie karetki trafią z Limanowej do Ukrainy. Dyrektor szpitala apeluje o pomoc finansową

Dwie karetki trafią z Limanowej do Ukrainy. Dyrektor szpitala apeluje o pomoc finansową

Limanowa, Ukraina, Stryj, przekazanie karetek dla miasta Stryj

Limanowski szpital przekaże do Ukrainy dwie karetki. Trafią one do Centralnego Szpitala Okręgowego w Stryju. Taką decyzję podjął dyrektor placówki Marcin Radzięta.

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. Rosyjscy agresorzy bombardują domy, mieszkania cywili, szpitale, szkoły, mordują rodziny. Lekarze i pielęgniarki mimo strachu o własne życie, ratują życie osób skrzywdzonych przez armię Putina. Zaczyna im jednak brakować sprzętu i środków. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Lekarze limanowskiego szpitala wesprą medyków z Ukrainy.

Karetki przez kilkanaście lat służyły szpitalowi. Miały zostać wycofane w przyszłym roku. Później pojazdy zostałyby, tak jak w innych przypadkach, sprzedane. Dyrektor jednak stwierdził, że w Ukrainie przydadzą się już teraz i posłużą chorym przez kilka lat.

,,W tej sprawie wystąpiłem do Rady Społecznej Naszego Szpitala, do Pana Starosty, który z wielkim zrozumieniem i otwartością przyjął tą inicjatywę” – wyjaśnia dyrektor Radzięta.

Potrzeba pieniędzy

Z inicjatywy dyrektora Andrzeja Gwiazdowskiego została zebrana spora kwota pieniędzy wśród lekarzy, która zastanie przeznaczona na wyposażenie karetki, tak aby była w pełni przygotowana do działań.

,,Proszę Was o dalszą pomoc, aby poprzez zbiórkę pieniężną wśród pracowników zebrać środki na zakup wyposażenia dla jednej karetki, tak aby mogła ona zacząć pracę wręcz z marszu, zaraz po przejechaniu granicy” – apeluje dyrektor limanowskiego szpitala.

Zbiórki organizowane są na poszczególnych oddziałach. Lekarze chcą zakupić dla ukraińskiej służby zdrowia: opatrunki, środki hemostatyczne, drobny sprzęt i aparaturę medyczną, narzędzia chirurgiczne, statywy do infuzji, infusomaty, które zostaną przekazane do kwater głównych, jak również rzeczy dla ochrony ludności, takie jak: uprząż opaski uciskowej, nosze, składane łóżka, apteczki taktyczne, śpiwory, karimaty.

,,Gdyby ktokolwiek chciał się włączyć w nasze działania, również spoza Szpitala, to proszę o kontakt z sekretariatem Szpitala pod nr tel. 18 33 01 780. Okażmy serce i wesprzyjmy Ukrainę – apeluje dyrektor placówki Marcin Radzięta.

Czytaj także: Wojna. 15 marca. Kaczyński i Morawiecki jadą do Kijowa

Fot. strona główna limanowskiego szpitala 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.