Sądecczyzna: dwie "czołówki" jednego dnia

W czwartek (2 stycznia) dwukrotnie doszło do zderzenia samochodów osobowych: w Przysietnicy (gmina Stary Sącz) i w Nowym Sączu na ulicy Prażmowskiego.

wsb3

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed godziną 8 w Przysietnicy. Zderzyły się tam czołowo Volkswagen Passat i Renault Clio. Oboma pojazdami podróżowali sami kierujący, którym na szczęście nic się nie stało.

Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zasypali sorbentem wyciekłą substancję ropopochodną. Kierowali też wahadłowo ruchem drogowym. Działania zastępów z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Przysietnica trwały ponad godzinę.

Do kolejnej "czołówki" doszło tuż przed południem na ulicy Prażmowskiego w Nowym Sączu. Zderzyły się ze sobą Ford Fiesta i Ford Ka.

- W zdarzeniu udział brały trzy osoby, które wydostały się z pojazdów o własnych siłach. Dwie z nich przebywały w karetce pogotowia na badaniach, trzecia osoba nie uskarżała się na żadne dolegliwości - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu. Ostatecznie jedna osoba trafiła do szpitala.

W tym przypadku strażacy również dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach. Ponadto usunęli z jezdni pozostałości po kolizji.

Działania funkcjonariuszy z JRG nr 1 w Nowym Sączu trwały około półtorej godziny. Później na miejscu pozostali jeszcze policjanci prowadzący czynności mające pomóc w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.