Dwa zdarzenia drogowe w tym samym czasie. Trzy osoby poszkodowane

Wczoraj o 17:19 służby ratunkowe zostały zadysponowane do Barcic (gmina Stary Sącz), gdzie zderzyły się dwa samochody. Kiedy funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu jechali na miejsce, natrafili na inne zdarzenie drogowe w tej samej miejscowości.

wsb3

Dwie osobówki, których dotyczyło wcześniejsze zgłoszenie, zderzyły się na drodze krajowej w Barcicach. Szybko dotarli tam druhowie miejscowej OSP. Jak się okazało, pojazdami jechali sami kierowcy i żaden z nich nie odniósł obrażeń, a samochody znajdowały się na poboczu drogi.

Na poważniejszy wypadek trafili natomiast funkcjonariusze PSP.

- Jadąc do zdarzenia zastęp z JRG nr 2 zauważył inne zdarzenie w Barcicach, gdzie doszło do zderzenia się trzech pojazdów tj. Ford Mondeo, Audi A3 oraz Renault Clio. W pojazdach podróżowało łącznie 6 osób. Wszystkie samochody znajdowały się na jezdni - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy z Nowego Sącza i Barcic zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem poszkodowanym osobom. Ranni trafili pod opiekę zespołów karetek pogotowia ratunkowego i zostali przewiezieni do szpitala. Pozostałe osoby uczestniczące w wypadku nie zgłaszały żadnych dolegliwości i po przebadaniu przez ratowników medycznych mogły pozostać na miejscu.

- Na miejsce przybył patrol Policji, który prowadził swoje czynności. Pojazdy usunięto z drogi na pobliski parking oraz uprzątnięto elementy pokolizyjne z jezdni. Działania strażaków trwały ponad godzinę - informują przedstawiciele PSP.

fot. PSP w Nowym Sączu

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.