Dwa nowosądeckie escape roomy z zakazem użytkowania

- Na cztery escape roomy, które działają w naszym powiecie wystawiliśmy wczoraj dwa zakazy użytkowania. Jeden częściowy, a drugi z nakazem usunięcia nieprawidłowości - informuje w rozmowie z "Dobrym Tygodnikiem Sądeckim" zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu, Paweł Motyka. Problem stwierdzono między innymi w lokalu przy ulicy Długosza 41. 

WSB2020

,,W związku z ogromną tragedią jaka wydarzyła się w Koszalinie, jak wiecie w całym kraju przeprowadzone zostały szczegółowe kontrole Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego. W naszym ER kontrole wykazały, że pokoje i zabawa w nich jest bezpieczna. Jak Wam wiadomo, zawsze przestrzegamy zasad bezpieczeństwa i dbamy o dobrą rozrywkę. Nie mniej jednak, z przyczyn niezależnych od nas, wg. wytycznych przedstawionych przez Straż Pożarną, drzwi wejściowe do kamienicy, w której się znajdujemy, nie spełniają norm związanych z szerokością. Tym samym do momentu, w którym drzwi nie zostaną wymienione nasz lokal będzie zamknięty - informują na swojej stronie właściciele escape roomu o nazwie ,,Share Locked". 

Ze względu na ochronę danych, straż nie chciała zdradzać, który z dwóch pozostałych lokali w Nowym Sączu dostał zakaz użytkowania. W tym przypadku jest on częściowy, co oznacza, iż prawdopodobnie konkretne pomieszczenie zostanie wyłączone z użytku, a z pozostałej części będzie można korzystać.

,, (...) Chcielibyśmy przekazać Wam informacje, że w 4Fun Escape ROOM jesteśmy już po wszystkich kontrolach, zarówno PSP jak i Nadzoru Budowlanego, które nie wykazały przeciwwskazań do prowadzenia naszej działalności. Jednocześnie chcemy podkreślić, że bezpieczeństwo uczestników gry było i jest dla nas priorytetem. Dlatego dołożymy wszelkich starań aby standardy bezpieczeństwa były zawsze na najwyższym poziomie "- informują na swojej stronie właściciele 4Fun Escape ROOM.

W Krynicy-Zdroju jest tylko jedno tego typu miejsce. Kontrolę przeprowadzono w nim 5 stycznia. Ostatecznie eksperci z PSP w Nowym Sączu stwierdzili, iż spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i w obiekcie zachowane zostały wszystkie przepisy przeciwpożarowe.

- Elementem, który szczególnie pozytywnie zaskoczył kontrolerów był przycisk bezpieczeństwa w każdym pokoju gry, tzw. przycisk "Game Over". Daje on uczestnikom zabawy możliwość otworzenia drzwi samodzielnie w każdej chwili - informują właścicielu krynickiego pokoju zagadek.

Przypominamy, iż po dramatycznym zdarzeniu do jakiego doszło w ubiegły piątek w Koszalinie, gdzie pięć nastolatek straciło życie w pożarze ,,escape roomu", Minister SWiA Joachim Brudziński nakazał komendantowi głównemu PSP przeprowadzenie ogólnopolskiej kontroli w tego typu obiektach.

W powiecie nowosądeckim są cztery ,,escape roomy": trzy w Nowym Sączu i jeden w Krynicy-Zdroju. Zawierają one łącznie 13 pokoi, z których można się wydostać, rozwiązując zagadki logiczne. Wykryto w nich 46 nieprawidłowości, w tym 9 związanych z ewakuacją. Jak wyjaśniał w rozmowie z ,,Dobrym Tygodnikiem Sądeckim" zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka - uchybienia pojawiły się, jednak nie są to rażące naruszenia przepisów. Po wnikliwej analizie straż pożarna wydała dwa zakazy użytkowania.

Kontrola sądeckich escape roomów wykazała 46 nieprawidłowości

Fot. pixabay/ sharelocked

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.