Dwa miliony na budowę Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał dzisiaj z rąk wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka czek potwierdzający przyznanie dwóch milionów złotych na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

To bardzo dobra wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dotychczas, dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, pozyskaliśmy dofinansowanie do budowy Powiatowego Centrum Sportu w wysokości 4,3 miliona złotych. Teraz mamy dodatkowe dwa miliony. Marcinkowice mają szanse stać się największym centrum sportowym Sądecczyzny. Przypomnę, że od kilku miesięcy trwają już pracę przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową.
Na terenie zewnętrznego kompleksu sportowego znajdą się boiska, bieżnia, miejsce na rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz basen.
To spełnienie marzeń uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby Powiatowe Centrum Sportu było dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.
Podczas dzisiejszego spotkania w sądeckiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Wręczali je posłowie Anna Paluch i Jan Duda oraz wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.
źródło: biuro prasowe Starostwa Powiatowego w N. Sączu
Fot. Maria Olszowska
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.