Dwa jubileusze w Rdziostowie. Trwają uroczyste obchody [zdjęcia]

Dwa jubileusze w Rdziostowie. Trwają uroczyste obchody [zdjęcia]

100-lecie szkoły w Rdziostowie

Szkoła Podstawowa w Rdziostowie obchodzi w tym roku setne „urodziny”. Z tej okazji zorganizowano uroczysty jubileusz, a w planach jest też festyn. Nie tylko szkoła świętuje swoją rocznicę.

Piątkowe (9 czerwca) uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Następnie goście udali się do budynku Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie (gm. Chełmiec), gdzie obejrzeli artystyczne występy dzieci.

Oprócz grona pedagogicznego, uczniów, rodziców oraz przyjaciół szkoły, w jubileuszu wzięli też udział m.in. ks. bp Wiesław Lechowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, poseł Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Nie zabrakło również radnych powiatowych i gminnych, jak i przedstawicieli służb mundurowych oraz szkół z terenu gminy Chełmiec.

100-lecie istnienia szkoły to nie jedyna rocznica, jaką obchodzą obecnie mieszkańcy Rdziostowa. W tym roku przypada też bowiem 730 rocznica lokacji tej miejscowości. Szkoła wraz z lokalnym kołem gospodyń wiejskich oraz sołtysem i radą sołecką organizują dziś (sobota 10 czerwca) jubileuszowy festyn. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 17:00. W planach jest m.in. loteria fantowa, występy, koncert i zabawa taneczna. Więcej szczegółów można znaleźć na plakacie, który znajduje się w galerii pod tekstem.

fot.: Maria Olszowska
plakat: Szkoła Podstawowa w Rdziostowie (Facebook)


Czytaj też:

Sądecczyzna. Kilka pożarów samochodów jednego dnia

Share on twitter
Share on facebook