Duże zniszczenia w Korzennej. Rolnicy mogą starać się o wsparcie

Duże zniszczenia w Korzennej. Rolnicy mogą starać się o wsparcie

Jak pisaliśmy TUTAJ, dzisiaj około godziny 14:00 burza i fala gradu przeszły przez gminę Korzenna. Lodowe kule niszczyły elewacje domów, grządki i pola uprawne, powodowały wgniecenia w karoseriach samochodów. Rolnicy, których uprawy zostały zniszczone, mogą złożyć wnioski o wsparcie w Urzędzie Gminy.

Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna, kilkunastominutowe gradobicie spowodowało znaczące straty w uprawach w kilku sołectwach.

Ze wstępnych informacji wynika, że epicentrum nawałnicy było w Korzennej, ale ucierpiała także Koniuszowa, Trzycierz i Jasienna. Sygnały, jakie dotarły do urzędu tuż po gradobiciu, wskazują, że straty w uprawach rolnych mogą być duże – zaznaczają urzędnicy.

Towarzyszący nawałnicy silny wiatr rozrzucał znajdujące się przy domach przedmioty. Niektórym mieszkańcom podmuchy zabrały meble ogrodowe. Pola i drogi w momencie pokryła warstwa gradu, a także połamane gałęzie i liście drzew.

Rolnicy, których uprawy zostały zniszczone, powinni zgłosić swoje straty w urzędzie gminy. Formularz oraz załącznik, które należy wypełnić, znajdują się na stronie internetowej gminy Korzenna – TUTAJ. Na złożenie pisemnego wniosku z informacją o szkodach jest 10 dni.

Im szybciej wnioski zostaną złożone, tym szybciej urząd będzie mógł przekazać zbiorczą informację wojewodzie małopolskiemu, a poszkodowani będą mogli otrzymać wsparcie – podkreślają przedstawiciele gminy Korzenna.

Wszelkie pytania w tej sprawie można kierować pod numer telefonu 18 440 66 35 lub kontaktować się z pracownikami w pokoju numer 4 urzędu gminy.

/dołącz do nas na Facebooku – profil DTS24 – i bądź na bieżąco/

fot. UG Korzenna