Duże problemy Sandecji przed meczem z Lechem

Sandecja przechodzi trudne chwile na boiskach Ekstraklasy. Seria spotkań bez zwycięstwa, kontuzje i poważne osłabienie przed najbliższym meczem z Lechem Poznań (sobota, 18 listopada, godz. 18, boisko w Niecieczy).

wsb3

W najbliższy weekend rozpoczyna się runda rewanżowa. Snadecja zmierzy się z Lechem, z którym na inauguracje sezonu zremisowała na wyjeździe 0-0.

Biorąc pod uwagę tylko pięć ostatnich kolejek – Sandecja jest jedną z najsłabszych drużyn w Ekstraklasie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego zdobyli w tych meczach zaledwie 3 punkty, po trzech remisach i dwóch porażkach. Gorszym bilansem legitymuje się tylko Pogoń Szczecin (1 punkt w ostatnich pięciu meczach). Dobra pierwsza faza rundy jesiennej sprawiła, że sytuacja Sandecji w tabeli nie jest zła. W 15 kolejkach zdobyła łącznie 17 punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli. Jednak spadek formy jest niepokojący.

Pozytywem jest powrót po kontuzji obrońcy i kapitana drużyny Dawida Szufryna. Dawną dyspozycję (poważnej kontuzji doznał jeszcze w końcówce rundy wiosennej) stara się odzyskać Maciej Małkowski, który z każdym meczem nabiera pewności siebie. Niepewny jest natomiast występ napastnika i najlepszego strzelca zespołu Aleksandra Koleva. Do tego za nadmiar żółtych kartek nie zagra na pewno Michal Piter-Bucko i Grzegorz Baran. Sytuacja kadrowa jest zatem bardzo trudna.

W przerwie na mecze reprezentacji Sandecja rozegrała sparing z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Sądeczanie przegrali 1-3, a jedynego gola dla beniaminka Ekstrakalsy zdobył Maciej Korzym.  Sandecja testowała w tym meczu m.in. 20-letniego Damiana Mrówkę. Młody napastnik występował dotąd w Jarmucie Szczawnica w lidze okręgowej. Jednak na tym szczeblu rozgrywkowym imponuje dużą skutecznością. W ubiegłym sezonie strzelił aż 30 goli, a w obecnych rozgrywkach w 15 pojedynkach już 20 bramek. W meczu przeciwko Termalice zaprezentował się dobrze i nadal będzie testowany.

Przypuszczalny skład Sandecji: Gliwa – Kuban (Basta), Szufryn (Straus), Kraczunov, Mraz – Dudzic, Kasprzak, Gałecki, Trochim, Brzyski – Piszczek (Korzym).

fot. archiwum oficjalne strony Sandecji,

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]