Duet naszych „Gladiatorów” z… 3 medalami na Slovak Open

Duet wojowników z UKS Gladiatora Binczarowa od 15 do 17 lutego startował na zawodach Slovak Open rozgrywanych w Bratysławie.

WSB2020

Skromna ekipa sądeczan wywalczyła aż trzy medale – jeden złoty oraz dwa brązowe.

Julia Niewiadomska pokazała się w formule kicklight kadetek w wadze do 55 kg oraz do 60 kg. W tej pierwszej kategorii wygrała wszystkie swoje trzy walki sięgając po złoty krążek.

Czytaj również: Piłkarze Sandecji lepsi od Górnika Zabrze w… tajnym meczu

Z kolei w „sześćdziesiątce” przegrała pierwsze starcie z zawodniczką z Węgier, jednak mała ilość rywalek w tejże kategorii pozwoliła na zdobycie brązowego medalu.

- Julka zasługuje na szczególne gratulacje gdyż stoczyła wszystkie cztery walki w przeciągu godziny i po prostu zabrakło już sił. Węgierka wygrała 2:1 – mówi trener w UKS Amadeusz Kwiatkowski.

Drugim z „Gladiatorów” rywalizujących na Słowacji był Jakub Mikulski. 10-letni Kuba, dla którego były to pierwsze większe zawody, pokazał się z bardzo dobrej strony. Ważący niecałe 28 kg zawodnik w swojej kategorii nie doczekał się rywala, więc decyzją trenera wystartował w wyższej.

Czytaj również: Kickbokserzy Halnego Nowy Sącz budowali formę w Zakopanem

- Kuba pierwszą walkę pewnie wygrał ze Słowakiem a w kolejnej przegrał przez kontuzję z Czechem i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Uraz na szczęście nie jest groźny i myślę, że w tym tygodniu wróci on do treningów. Kuba spisał się na medal i pokazał, że ma charakter. Zawody trzeba ocenić jako bardzo udane! - dodaje Kwiatkowski.

Warto dodać, że start na Słowacji był dla UKS Gladiatora kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Polski, które rozpoczną się początkiem marca.

UKS Gladiator serdecznie dziękuje za pomoc i okazane wsparcie Stanisławowi Krokowi z firmy Stan-Drew – za pomoc finansową dla klubu a także za obecność i pomoc w trakcie wyjazdu oraz gminie i miastu Grybów czy firmie Wiśniowski.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UKS Gladiator

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.