DTS poleca: Ludzie dobrego serca! Potrzebna jest wasza pomoc!

Znów będzie okazja, aby podzielić się dobrem. W okresie przygotowań do świąt, rusza akcja opatrzona tytułem „Wielkanocna pomoc potrzebującym” organizowana przez grupę „My kochamy Małopolskę” oraz fundację „Będzie dobrze”. Zbieramy produkty dla najbardziej potrzebujących rodzin z Sądecczyzny!

wsb3

-Dwa lata temu tę akcję zorganizowaliśmy po raz pierwszy. Osiągnęła ona „wielki, mały”sukces. Udało się obdarować kilkanaście potrzebujących rodzin – mówi Maciej Rogóż, radny miejski i inicjator akcji.

W tym roku po raz kolejny postanowiliśmy udostępnić siedzibę naszej redakcji ludziom dobrego serca, którzy będą chcieli dołożyć do tej inicjatywy swoją cegiełkę.

Dary w postaci żywności długoterminowej (cukier, mąkę, kaszę ryż, konserwy, wody, napoje i słodycze) oraz środków chemicznych można przynieść miedzy innymi do nas  – na ul. Żywiecką 25 w Nowym Sączu.

Produkty będzie można zostawić również w Starym Sączu w Galerii „Pod piątką” . Z obu miejsc zbiórki trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z Nowego i Starego Sącza oraz okolic. Otrzymają je rodziny wskazane przez lokalne Ośrodki Pomocy Społecznej.

Mam nadzieję, że w tym roku uda się zebrać kilkadziesiąt paczek i akcja będzie miała jeszcze większy zasięg niż poprzednie. Chcielibyśmy obdarować również podopiecznych fundacji „Będzie dobrze”- mówi Anna Pych, współorganizator akcji i prezes fundacji. 

Mamy czas do 10 kwietnia. Wtedy wolontariusze odbiorą produkty i zapakują w paczki, tak, aby dotarły do rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji jeszcze przed świętami.

Czytaj też:

Stary Sącz: Festiwal Podróży i Przygody „Bonawentura” przełożony na jesień

 

 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]