Druhowie ze Starego Sącza „wzbogacili” się o sześć Srebrnych Jabłek i … samochód

Józef Golonka, Józef Kaleta, Jan Chełminiak, Jan Kita, Zbigniew Dobrowolski i Andrzej Kowalczyk to druhowie z Ochotniczej Straży w Starym Sączu, którzy zostali uhonorowani Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Ale to nie wszystko, bo starosądeckie OSP wzbogaciło się o samochód gaśniczy marki volvo wart 680 tys. zł.

wsb3

Strażacy odebrali najważniejsze powiatowe odznaczenia podczas uroczystości poświęcenia nowego samochodu gaśniczego.

W naszej jednostce służy 72 druhów oraz 45 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mówi Roman Jop, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. – Nagrodzeni druhowie od kilkudziesięciu lat związani są naszym OSP i choć już nie wyjeżdżają w teren, wciąż aktywnie uczestniczą w życiu jednostki.  

Starosądecka jednostka OSP,  powstała w 1874 roku, ma na wyposażeniu 4 samochody pożarnicze: Iveco Daily 65C15, Renault G230, Volvo FL280 oraz Nissana Navara D22. Teraz wzbogaciła się go kolejny pojazd marki Volvo, który został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz władz Miasta i gminy Stary Sącz.

Na uroczystości wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich odbyło się także ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarnicznej.

fot. Starostwo Powiatowe

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]