Druhowie ze Starego Sącza „wzbogacili” się o sześć Srebrnych Jabłek i … samochód

Druhowie ze Starego Sącza „wzbogacili” się o sześć Srebrnych Jabłek i … samochód

Józef Golonka, Józef Kaleta, Jan Chełminiak, Jan Kita, Zbigniew Dobrowolski i Andrzej Kowalczyk to druhowie z Ochotniczej Straży w Starym Sączu, którzy zostali uhonorowani Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi. Ale to nie wszystko, bo starosądeckie OSP wzbogaciło się o samochód gaśniczy marki volvo wart 680 tys. zł.

Strażacy odebrali najważniejsze powiatowe odznaczenia podczas uroczystości poświęcenia nowego samochodu gaśniczego.

W naszej jednostce służy 72 druhów oraz 45 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej mówi Roman Jop, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu. – Nagrodzeni druhowie od kilkudziesięciu lat związani są naszym OSP i choć już nie wyjeżdżają w teren, wciąż aktywnie uczestniczą w życiu jednostki.  

Starosądecka jednostka OSP,  powstała w 1874 roku, ma na wyposażeniu 4 samochody pożarnicze: Iveco Daily 65C15, Renault G230, Volvo FL280 oraz Nissana Navara D22. Teraz wzbogaciła się go kolejny pojazd marki Volvo, który został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego oraz władz Miasta i gminy Stary Sącz.

Na uroczystości wręczenia Srebrnych Jabłek Sądeckich odbyło się także ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarnicznej.

fot. Starostwo Powiatowe

 

 

Share on twitter
Share on facebook