Nowy Sącz: harcerki przypomną łączniczkę „Wrzos”

Karolina Barnowska i Aleksandra Wantuch – dwie harcerki z 3 Nowosądeckiej Drużyny Starszoharcerskiej „Turyści” pod opieką nauczycielki historii Małgorzaty Iwańskiej realizują projekt, którego celem jest przypomnienie postaci druhny „Wrzos” . W nagrodę mają szansę uzyskać mandat poselski do Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Wybór uczennic Zespołu Szkół w Chełmcu padł na sądeczankę, druhnę Bronisławę Szczepaniec ps. „Wrzos” łączniczkę ZWZ – AK, a także autorkę wierszy i piosenek o Nowym Sączu.

–  Cieszymy się, gdy można  połączyć pasję ze zdobywaniem wiedzy – mówią harcerki.

Dziewczęta podjęły decyzję o zrealizowaniu projektu powstania tablicy upamiętniającej bohaterską druhnę. Zostanie ona umieszczona na ścianie budynku Hufca ZHP Nowy Sącz im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej. Stworzona została także strona internetowa przybliżająca sądeczanom postać Bronisławy Szczepaniec oraz przygotowano  plakaty z krótką informacją na temat druhny. Od piątku będzie je można zobaczyć w najważniejszych punktach miasta.

Nowosądeckie harcerki zachęcają  wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z blogiem „Dekomunizacja – Nowy Sącz” oraz ze stroną poświęconą Bronisławie Szczepaniec.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.