Drugi dzień urodzin Barciczanki

Drugi dzień urodzin Barciczanki

Barcice wczoraj rozbrzmiewały ludową muzyką. Drugi dzień festynu z okazji 70-lecia LKS Barciczanka swoim występem uświetnili Starosądeczanie.

W niedzielę, która była drugim dniem jubileuszu na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Na stadionie odbył się turniej młodszych trampkarzy oraz zaproszonych gości. W rywalizacji wzięły udział drużyny trampkarzy z klubów : Sandecja, Dunajec, Poprad Rytro i Barciczanka.

O godzinie 15. na stadionie rozpoczął się występ zespołu regionalnego „Starosądeczanie”. Piękne stroje, wspaniała choreografia i muzyka zachwyciły zebraną publiczność. Zespół zaprezentował program artystyczny przedstawiający zwyczaje Lachów. Przy akompaniamencie kapeli składającej się z muzyków grających na charakterystycznych dla składu Lachowskiego instrumentach : trąbce, klarnecie, kontrabasie oraz skrzypcach, zespół zaprezentował tradycyjne tańce: siadany, surok, cięta polka czy sztajer.

Po występie organizatorzy zaprosili gości na zabawę prowadzoną przez DJ-a. Przed Barciczanką otworzył się nowy rozdział w historii klubu, i oby dalsze lata działalności były równie udane jak miniony weekend.

Share on twitter
Share on facebook