Droga Mogilno – Paszyn już przejezdna, ale trzeba zachować ostrożność

Nasi Czytelnicy pytali o termin otwarcia drogi Mogilno – Paszyn, której fragment został zniszczony podczas niedzielnej nawałnicy. Trasa była zupełnie nieprzejezdna, bo woda wyrwała część jezdni. Niektórzy kierowcy sygnalizowali też brak zamieszczonych w odpowiedniej odległości oznaczeń. Osoby, które nie wiedziały o zamknięciu drogi, dowiadywały się o tym dopiero po dojechaniu do miejsca zniszczenia, oznakowanego i ogrodzonego. Konieczne było więc zawrócenie i nadkładanie czasem kilku czy kilkunastu kilometrów jazdy.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Powiatowym Zarządem Dróg i jak się okazuje, problem już nie istnieje.

– W dniu wczorajszym służby Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zakończyły prace na uszkodzonym przepuście w miejscowości Paszyn mające na celu przywrócenie przejezdności. Udało się wykonać przejazd techniczny dla samochodów o dopuszczalnej masie do 6 ton – informuje nas Wojciech Błażusiak, Zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Choć droga jest już przejezdna, kierowcy na tej trasie wciąż powinni bardzo uważać, bo nawałnica spowodowała też inne uszkodzenia.

– Przejazd jest oznakowany, zabezpieczony barierami, niemniej jednak prosi się kierowców o zachowanie ostrożności na całym odcinku drogi od Paszyna do Mogilna z uwagi na lokalne zawężenia będące następstwem podmycia korpusu drogi – zaznacza Wojciech Błażusiak.

fot. Powiatowy Zarząd Dróg, OSP Paszyn

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.