Dramat tuż przed Świętami. 35-latek zginął przygnieciony przez ciągnik rolniczy

W sobotę (22 grudnia) około godziny 12.30 doszło do tragedii w miejscowości Grybów (osiedle Biała Wyżna) na tzw. Kamiennej Górze. Ciągnik rolniczy jadąc pod górkę z przyczepą wyładowaną żwirem wywrócił się i przygniótł do przyczepy 35-letniego kierowcę.

wsb3

Na ratunek natychmiast pospieszyli: strażacy, ratownicy medyczni i funkcjonariusze Policji. Do zdarzenia doszło w trudno dostępnym miejscu. Pierwsi dotarli druhowie z OSP KSRG Grybów-Biała, którzy sprawdzili podstawowe funkcje życiowe poszkodowanego. Stwierdzili, iż mężczyzna nie żyje.

- Potwierdził to przybyły później Zespół Ratownictwa Medycznego (lekarz), gdy odciągnięto kabinę na tyle, aby móc wyciągnąć ciało - relacjonują strażacy OSP KSRG Grybów-Biała. Jak dodają, wezwano również księdza, który udzielił 35-latkowi ostatniego namaszczenia.

Działania trwały ponad dwie i pół godziny. Brały w nich udział zastępy z: JRG 1 PSP z Nowego Sącza, OSP KSRG Grybów-Biała, Zespół Ratownictwa Medycznego, oraz funkcjonariusze grybowskiej Policji.

Fot. PSP Nowy Sącz/
OSP KSRG Grybów-Biała

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.