Aresztowano człowieka, który handlował dopalaczami przy ul. Paderewskiego. Koniec niekończącej się historii?

Zabezpieczenie dopalaczy i zatrzymanie 28 – letniego mężczyzny – to wreszcie może oznaczać finał akcji mającej na celu skuteczną likwidację tajemniczego sklepu przy ul. Paderewskiego, który spędzał sen z powiek mieszkańcom Nowego Sącza, a szczególnie osiedla Kochanowskiego.

W sklepie na rogu ulic Paderewskiego i Sikorskiego w Nowym Sączu sprzedawano dopalacze – substancje zagrażające życiu i zdrowiu ludzi. Mieszkańcy zaniepokojeni o bezpieczeństwo swoich dzieci interweniowali w tej sprawie wielokrotnie. Na policji, w mediach, w spółdzielni mieszkaniowej…

Lokal wyglądał tajemniczo: zasłonięte okna, prowizoryczny szyld reklamowy, a nieopodal wejścia – grupka  młodych ludzi uważnie obserwująca otoczenie. Asortymentem oficjalnie były makiety samolotów i płyny do e-papierosów. Nieoficjalnie każdy wiedział, że w biały dzień, przy ruchliwej ulicy można tam kupić śmiertelnie niebezpieczne substancje.

Sklep wielokrotnie przeszukiwano i zabezpieczano dostępny w nim towar. Jak informuje policja – nie były to jednak substancje, z listy tych, których posiadanie, produkcja, przetwarzanie, przewóz i obrót są nielegalne w Polsce bez posiadania odpowiedniego zezwolenia regulowanego ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sklep był też wielokrotnie kontrolowany przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu.

We wrześniu zatrzymano trzy osoby związane z prowadzeniem działalności przy ul. Paderewskiego, a prokurator zwrócił się z wnioskiem do Sanepidu o wydanie decyzji dotyczącej zaprzestania prowadzenia działalności przez sklep.

Wydawało się, że sprawa została ostatecznie zakończona. Jak się jednak okazało, lokal wciąż funkcjonował. Handel trwał..

W październiku, podczas kolejnego przeszukania mieszkania osoby związanej z działalnością lokalu,  policjanci znaleźli znaczne ilości dopalaczy. Zarekwirowali też telefony i pieniądze związane z przestępstwem. 17 października zatrzymano 28-letniego mężczyznę, który zajmował się procederem. Trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

fot KMP Nowy Sącz, redakcja

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.