Doktor Anna Chrapusta – cudotwórczyni z Limanowej, twarzą kalendarza na rzecz medyków

Doktor Anna Chrapusta – cudotwórczyni z Limanowej, twarzą kalendarza na rzecz medyków

Lekarze jak z bajki, Limanowa, Anna Chrapusta, doktor

​W drugiej edycji kalendarza ,,Lekarze jak z bajki” w jednego z bohaterów opowieści dla najmłodszych wcieliła się pochodząca z Limanowej doktor Anna Chrapusta. Za pieniądze ze sprzedaży kalendarza z wizerunkami małopolskich lekarzy zostaną zakupione maseczki ochronne dla personelu medycznego.

O doktor Annie Chrapuście – cudotwórczyni z Limanowej, pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Doktor habilitowana nauk medycznych urodziła się w Limanowej. Specjalizuje się w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i dziecięcej. Jest wybitnym mikrochirurgiem. Wielokrotnie pomagała ludziom w sytuacjach, kiedy inni lekarze rozkładali ręce. Końcem września do szpitala Rydygiera w Krakowie trafił 21-letni mężczyzna, któremu przypadkowy napastnik odciął rękę. Zabieg przyszycia lewej kończyny odbył się pod kierownictwem dr Anny Chrapusty. Jak wówczas przyznała na konferencji prasowej, operacja ta nie była najtrudniejszą, jaką dotąd wykonała.

Najtrudniejsze replantacje to te, gdzie musimy wykonywać bardzo małe zespolenia naczyniowe. Amputacje palców wymagają większego kunsztu chirurgicznego, natomiast amputacja wysoka wymaga dużo większej sprawności działania i szybkości” – mówiła wówczas.

Doktor Anna Chrapusta na swojej oficjalnej stronie pokazuje efekty swojej pracy dotyczącej chirurgii plastycznej. Można je zobaczyć TUTAJ. Teraz lekarka z Limanowej wcieliła się w bajkową postać i zapozowała do kalendarza, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup ochronnych maseczek dla lekarzy. W zeszłym roku udało się kupić 14 tys. masek FP2. Sesja odbyła się w krakowskim Teatrze Groteska. Zdjęcia wykonał Bartosz Siedlik we współpracy z Mateuszem Sibikiem. Za grafikę odpowiada  Maciej Schumacher. Opiekę artystyczną na całym przedsięwzięcie sprawowali Małgorzata Zwolińska i dyrektor Adolf Weltschek z Teatru Groteska.

Na kartach kalendarza na rok 2022 możemy zobaczyć: prof. Ewę Czarnobilską i prof. Annę Sowę-Staszczak ze Szpitala Uniwersyteckiego, dr Elżbietę Plutę z Centrum Onkologii, dr Iwonę Hajdyłę-Banaś, dr Joannę Włodarczyk i dr Joannę Wykę ze Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, dr hab. Annę Chrapustę ze Szpitala im. L. Rydygiera, dr Katarzynę Moskałę i dr Szymona Pietruszkę ze Szpitala im. S. Żeromskiego, dyrektora szpitala MSWiA dr Michała Zabojszcza, dr Bartosza Frączka ze Szpitala Ujastek, zastępcę dyrektora Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika Piotra Staszaka oraz Elżbietę Ptak z Centrum Medycznego LuxMed.

Kalendarz został wydany dzięki współpracy Fundacji Zdrowia Publicznego, Teatru Groteska, Szpitalowi  Specjalistycznemu im. J. Dietla w Krakowie, szpitalowi im. Żeromskiego w Krakowie oraz Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza. Można go kupić —>TUTAJ.

,,Już jest! Zachęcam wszystkich do zakupu kalendarza na rok 2022 “Lekarze jak z bajki”. Dochód z internetowej sprzedaży kalendarza przeznaczony zostanie na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali. Link: https://www.fzp.com.pl/22-_kalendarz-lekarze-jak-z-bajki”-zachęca doktor Anna Chrapusta na swojej oficjalnej stronie.

Fot. arch. doktor Anny Chrapusty/ 
oficjalna strona/ Facebook 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.