Dobry wynik Moniki Ogórek podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Dobry wynik Moniki Ogórek podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu

Monika Ogórek, biegaczka, Nowy Sącz, DTS24

Monika Ogórek (zawodniczka MKL Brygada Beskidów) wystąpiła podczas 68. Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu (17-18 lutego). Wydarzenie transmitowała TVP Sport. Podopieczna trenera Arkadiusza Buźniaka, mimo, że ma dopiero 20 lat, zajęła 8. lokatę w biegu na 1500 metrów. – W tym roku jest w stanie zakręcić się w czasie około 4.30.00 – mówi trener biegaczki w rozmowie z DTS24.

Mistrzynią Polski została Martyna Galant. Jak podkreśla Arkadiusz Buźniak, bieg nie toczył się w warunkach korzystnych dla jego podopiecznej.

– Startowały doświadczone zawodniczki. Zaczęły wolno, po to, aby przyspieszyć na końcówce. Dla nas nie było to korzystne. Monika woli, gdy tempo biegu jest szybsze i równe a dopiero w końcówce trzeba przyspieszać. Na pewno był to fajny występ. Monika specjalizuje się w biegach górskich. Aby wystartować w Halowych Mistrzostwach Polski trzeba było spełnić odpowiednie minimum, dlatego ten występ nie był przypadkowy. 8. miejsce w stawce 14 dziewczyn jest dobrą lokatą – zwraca uwagę szkoleniowiec.

Przed Moniką Ogórek kolejne wyzwania. Zawodniczka współpracuje z firmą Salomon, która organizuje biegi w górach (najbliższe wydarzenie już w kwietniu w Szczawnicy). Trener Arkadiusz Buźniak dba o należyty rozwój Moniki i jak sam zaznacza w tym roku Monikę czeka jeszcze m.in występ podczas Mistrzostw Polski na stadionie. Poniżej tabela biegu na 1500 metrów z 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski.

Czytaj także: Sądecka Grupa NOVO przejmuje część hotelarską i gastronomiczną w Miasteczku Galicyjskim

Fot. MKL Brygada

Reklama