Do Nowego Sącza trafił aparat do terapii nerkozastępczej, trzy respiratory oraz trzy kardiomonitory

Dzisiaj do sądeckiego szpitala przywieziono nowoczesny sprzęt, który pomoże w powrocie do zdrowia chorym po zakażeniu koronawirusem. Nowoczesną aparaturę medyczną przekazał wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak.

Praca personelu medycznego jest bezcenna i wierzę, że przekazany dzisiaj sprzęt, za blisko 124 tys. zł będzie realnym wsparciem dla pielęgniarek, lekarzy, a w konsekwencji – pacjentów covidowych – mówił Józef Leśniak. – Dzisiaj praca służby zdrowia to poświęcenie. Za to wszystko należą się szczególne podziękowania ludziom służby zdrowia. Od ponad roku mierzymy się z epidemią, dzisiaj jesteśmy jednak bogatsi w wiedzę dotyczącą wymagań, jakie stawia przed nami COVID-19. Jednym z nich jest dostępność do nowoczesnej aparatury medycznej, która umożliwia powrót do zdrowia pacjentów. Sprzęt, jaki trafił do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu pomoże chorym. Warto przypomnieć, że szpital w Nowym Sączu otrzymał w ubiegłym roku wsparcie w wysokości prawie 627 tys. zł. To 21 kardiomonitorów przekazanych z Agencji Rezerw Strategicznych w ubiegłym roku. Dzisiaj to trzy kolejne takie urządzenia plus trzy respiratory, 21 pulsoksymetrów, 4 zestawy do tlenoterapii oraz jeden aparat do terapii pozaustrojowej. Wiadomość z ostatniej chwili jest taka, że udało się uzyskać jeszcze jeden aparat do terapii pozaustrojowej. Trzeba było podjąć decyzję, gdzie ma trafić. Oficjalnie mogę potwierdzić, że w przyszłym tygodniu trafi do Nowego Sącza.

Poza sprzętem, tak potrzebnym, który otrzymywaliśmy od wojewody, dostaliśmy również środki ochrony osobistej. Warto dodać, że decyzją władz województwa mamy 148 łóżek covidowych plus 10 intensywnej terapii oraz siedem respiratorowych i 16 dla podejrzanych. To jest prawie 180 łóżek. Na intensywnej terapii mamy 6 miejsc, teraz będzie więcej dzięki sprzętowi, który do nas dotarł. Bardzo dziękuję nie tylko wojewodzie, wicewojewodzie ale również marszałkowi i całemu zarządowi województwa za troskę o nasz szpital – mówiła dyrektor szpitala Lidia Zelek.

Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr Dariusz Lupa podkreślił, że na Oddziale Intensywnej Terapii toczy się walka o życie pacjentów najciężej chorych, którzy wymagają bardzo specjalistycznej opieki:

– Bez niej nie mieliby żadnych szans na przeżycie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.