Dni otwarte szkół w DTS

Wiosna była zwykle tym czasem, gdy młodzi ludzie kończący szkoły, dokonywali wyboru dalszej ścieżki edukacji. Decyzje w tym zakresie podejmowali także rodzice najmłodszych dzieci rozpoczynających przygodę z kształceniem. Odbywały się targi, dni otwarte szkół i uczelni. Można było zapoznać się z ofertą, porozmawiać z uczniami, nauczycielami i dokonać świadomego wyboru. Czas pandemii nieco w tych planach namieszał. Szkoły i uczelnie są zamknięte. Nauczanie przeniosło się do internetu. Taki stan ma obowiązywać co najmniej do 24 maja. Nie ma więc możliwości osobistego odwiedzenia placówek. Ale to nie znaczy, że nie można poznać ich ofert!


To wydanie „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” jest swego rodzaju dniami otwartymi szkół. Liczymy, że pomoże w podjęciu świadomych decyzji. Rodzice przyszłych pierwszoklasistów oraz uczniowie kończący w tym roku szkoły podstawowe i średnie znajdą na naszych łamach atrakcyjne oferty sądeckich szkół i uczelni, które zdecydowały się na tego rodzaju prezentację. Warto bardzo uważnie się z nimi zapoznać. To okazja, by wybrać, która placówka trafia w indywidualne potrzeby. Na sądeckim rynku edukacyjnym jest tak wiele możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. A prezentujące się na naszych łamachszkoły udowadniają, że nie tylko świetnie radą sobie z edukacją on-line ale też z promocją.

Znajdziecie więc u nas informacje o profilach, zajęciach dodatkowych, ofertach specjalnych, ale też o możliwościach bliższego poznania szkół w obecnej sytuacji dzięki internetowi – o dostępie do prezentacji, możliwości spacerów on-line, kontaktu z uczniami i nauczycielami, zasadach rekrutacji. To niewątpliwie będą cenne podpowiedzi przy podejmowaniu ważnych decyzji edukacyjnych.

Według zapowiedzi egzamin maturalny będzie się odbywał od 8 do 29 czerwca, bez części ustnej. Natomiast ósmoklasiści będą pisać swoje egzaminy od 16 do 18 czerwca. Ten czas jest na pewno dla tegorocznych absolwentów czasem stresu. Ale może to być też świetna okazja, żeby jeszcze raz, bez emocji, bez wpływu rówieśników, zastanowić się, co się chce w życiu dalej robić. I która szkoła, uczelnia w osiągnięciu tego celu pomoże. Cieszymy się, że „Dobry Tygodnik Sądecki” może ten wybór ułatwić.

Zapraszamy do lektury!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.