Długołęka-Świerkla: wjechał do rowu. Pasażerka trafiła do szpitala

Pechowo rozpoczął się niedzielny poranek (15 grudnia) dla podróżujących Daewoo Tico. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło około 7.20 w miejscowości Długołęka-Świerkla (gm. Podegrodzie).

Renault2

Kierowca opuścił samodzielnie pojazd, jednak pasażerka odniosła obrażenia i do momentu przybycia służb ratunkowych, przebywała w samochodzie. Strażacy udzieli jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowaną, przebadał ją i zabrał do szpitala. W akcji oprócz funkcjonariuszy policji i ZRM brali udział strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Długolęka oraz OSP Brzezna.

- Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe i wydobyto samochód z rowu. Następnie sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Kontrola nie wykazała wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków trwały ponad godzinę - relacjonują strażacy.

Fot. PSP Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.