Dlaczego Korea Płd. rozwija się dwa razy szybciej niż Polska? Tego warto posłuchać! [PODCAST]

Mija już 30 lat od czasu, kiedy nastąpiła wolność gospodarcza w Polsce. Od tego momentu jako  wspólnota ekonomiczna cały czas – raz szybciej, raz wolniej – rozwijamy naszą gospodarkę. To bardzo duże osiągnięcie, z którego powinniśmy być i jesteśmy dumni. Warto mieć jednak świadomość,
że – przykładowo – Korea Południowa, która postawiła na swój rozwój poprzez własne rodzime firmy, w czasie ostatnich 35 lat rozwijała się dwa razy szybciej niż Polska, patrząc przez pryzmat PKB/os., natomiast, porównując wzrost bogactwa naszego kraju na obywatela, wzrost majątku Korei okazuje się 3,8 razy większy.

Co można zrobić, aby bardziej przyspieszyć rozwój gospodarczy Polski. Posłuchaj raportu przygotowanego przez Fundację Pomyśl o Przyszłości „Polska globalni. Jak wyjść z pułapki średniego rozwoju?” cz. 1 „Sytuacja gospodarcza Polski na tle innych gospodarek”:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.