DK75, Witowice. Trzy osoby ranne w wypadku. Kierowca uwięziony we wraku auta [ZDJĘCIA]

DK75, Witowice. Trzy osoby ranne w wypadku. Kierowca uwięziony we wraku auta [ZDJĘCIA]

Wypadek w Witowicach na DK 75

Na krajowej „75” w Witowicach Dolnych doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Jak informują świadkowie – trzy osoby zostały ranne. Poszkodowani trafili do szpitala.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Policja kierowała samochody na objazdy przez Gródek nad Dunajcem.

Poniżej  relacja strażaków z miejsca wypadku:

16 lipca około godziny 15.06 zastępy z JRG nr 1 w Nowy Sączu, JRG Brzesko oraz z OSP Łososina Dolna, Rożnów i  Czchów zadysponowane zostały do działań w Witowicach Dolnych.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK 75 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Suzuki Vitara z zapiętą przyczepką i VW T4.
Suzuki podróżowały dwie osoby. Kierowca zakleszczony znajdował się w pojeździe. Natomiast pasażer znajdował się poza pojazdem i leżał na drodze obok samochodu.  VW T4 podróżował tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem. Karetka Pogotowia z podstacji w Czchowie była na miejscu zdarzenia przed przybyciem zastępów straży. Wspólnie z załogą karetki z podstacji w Łososinie Dolnej przystąpili do medycznych czynności ratunkowych.
VW T4 znajdował się poza jezdnią, poniżej poziomu drogi. Na przyczepce były przewożone deski które znajdowały się poza jezdnią. Suzuki z przyczepką blokował ruch w obu kierunkach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.
Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Usunięto drzwi samochodu Suzuki w celu wyciągnięcia kierowcy z pojazdu. Przekazano kierowcę ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego. Dalsze czynności polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.
Z miejsca zdarzenia wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu postała Policja wraz z zastępem z OSP Łososina Dolna na czas prowadzonych czynności dochodzeniowych. Pojazdy z miejsca zdarzenia zostały zabrane przez pomoc drogową.
Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama