DK nr 28 zablokowana. 18-latek wjechał w motocyklistę. Trzy osoby w ciężkim stanie [ZDJĘCIA]

DK nr 28 zablokowana. 18-latek wjechał w motocyklistę. Trzy osoby w ciężkim stanie [ZDJĘCIA]

Na drodze krajowej nr 28 w Gródku koło Grybowa na tzw. ,,ropskiej górze”, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Trwają działania służb. DK nr 28 jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracuje Straż Pożarna, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Zdarzenie, do którego doszło około godziny 16:00, potwierdza w rozmowie z naszą redakcją mł. asp. Anna Zbroja – Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

– W miejscowości Gródek, koło Grybowa, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z motocyklem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki z niewiadomych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszającego się kierowcę motocykla. Motocyklista wraz z jadącą z nim pasażerką zostali natychmiast zabrani do szpitala z poważnymi obrażeniami. 18-letni kierowca samochodu był trzeźwy, nie wymagał transportu do szpitala. Pomocy medycznej i w efekcie przetransportowania do szpitala wymagał natomiast pasażer samochodu osobowego. Na miejscu cały czas pracują służby – mówi w rozmowie z portalem DTS24 mł. asp. Anna Zbroja – Zagórska z KWP Kraków.

Fot. Paweł Sekuła/
Piotr Boczoń / Gorlice24