[AKTUALIZACJA] Wypadek na DK 75. Młody ksiądz zginął na miejscu

W poniedziałkowy wieczór (2 grudnia) na drodze krajowej nr 75 w Witowicach Dolnych doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciężarówki. Niestety 29-letni ksiądz, który prowadził Skodę Octavię, zginął na miejscu. Jak udało nam się ustalić, obecnie pracował na parafii w Brzeźnicy koło Dębicy. Wracał w rodzinne strony - do Woli Marcinkowskiej w gminie Chełmiec. 

Prawdopodobnie ksiądz zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką, zmierzającą z naprzeciwka w stronę Nowego Sącza. Siła uderzenia była tak duża, że Skoda Octavia odbiła się od samochodu ciężarowego marki MAN i uderzyła w bariery energochłonne po prawej stronie jezdni, po czym została uderzona przez jadącego tym samym pasem Volkswagena Passata. Kierowca, którego wcześniej wyprzedził 29-latek, nie zdążył wyhamować. Samochodami podróżowali sami kierujący.

TLENOTERAPIA

Za pomocą sprzętu hydraulicznego strażacy wycinali poszkodowanego księdza z samochodu i wydobyli go na deskę. Ze względu na pewne oznaki śmierci, załoga karetki odstąpiła od czynności ratunkowych. Ks. Piotr zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca Volkswagena został przebadany, ale nie wymagał hospitalizacji, natomiast kierowca samochodu ciężarowego trafił do szpitala.

Działania służb ratunkowych trwały ponad sześć godzin. Droga była całkowicie zablokowana od godziny 17 do godziny 22, potem wprowadzono ruch wahadłowy. W związku z tym, iż wypadek miał miejsce na granicy dwóch powiatów, w akcji brali udział policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy z powiatu brzeskiego i nowosądeckiego tj.: z JRG Brzesko, JRG 2 Nowy Sącz, OSP Czchów, OSP Jurków, OSP Witowice Dolne, OSP Rożnów, OSP Łososina Dolna.

Funkcjonariusze brzeskiej i nowosądeckiej policji kierowali na objazdy od Brzeska na DW 980 przez Zakliczyn, a od Nowego Sącza, drogami powiatowymi przez Łęki – Iwkową – Tymową.

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Ich wynik przekażemy Państwu niezwłocznie, po jego otrzymaniu.

Dziękujemy portalowi Brzesko112.pl, który jako pierwszy poinformował o tragicznym zdarzeniu, za współpracę.

Aktualizacja --> [NIE ŻYJE KSIĄDZ PIOTR Z CHOMRANIC. ZGINĄŁ W WYPADKU NA TRASIE Z BRZESKA DO NOWEGO SĄCZA]

Aktualizacja --> DK 75: POLICJA ODTWORZYŁA PRZEBIEG ŚMIERTELNEGO WYPADKU W WITOWICACH DOLNYCH

Fot. Brzesko112.pl/
PSP Nowy Sącz/ OSP Rożnów/
OSP Łososina Dolna
Dziękujemy za współpracę!

BrowarSylwester2

2 comments

  1. Greg 3 Grudzień, 2019 at 13:59 Odpowiedz

    ” jadąc od strony Brzeska, zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką, zmierzającą z naprzeciwka w stronę Nowego Sącza…” niestety nie jest to możliwe bo jadąc od Brzeska jedzie się w kierunku Nowego Sącza i jeżeli owa ciężarówka jechała w stronę Nowego Sącza to mógł wjechać w jej naczepę.
    Czołówka byłaby gdyby ciężarówka jechała w stronę Brzeska.
    Ehh, kolejna tragedia na tej drodze… Kiedy ktoś coś z tą drogą zrobi???? Panowie posłowie z PiSu – zginął ksiądz więc to już nie przelewki

  2. Anka 5 Grudzień, 2019 at 10:33 Odpowiedz

    Ostatnie zdanie mogłeś sobie darować bo tylko pokazuje poziom twojej głupoty. A odnośnie drogi to co jest ona winna? Raczej kierowcy nie zachowują ostrożności.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.