DK 75: Traktor zderzył się z osobówką. Jedna osoba w szpitalu

Wczoraj około 15.25 na drodze krajowej nr 75 w Muszynce (gmina Krynica-Zdrój) samochód osobowy zderzył się z traktorem. Osobówką podróżowało pięć osób, w tym troje dzieci. Rodzinie nic się nie stało, natomiast kierowca ciągnika rolniczego trafił do szpitala.

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, zniszczone pojazdy blokowały jeden pas ruchu. Z obu wyciekły płyny eksploatacyjne. Co więcej, ciągnik rolniczy leżał na boku.

Traktorzysta opuścił pojazd o własnych siłach, jednak po około 10 minutach zaczął skarżyć się na dolegliwości. Po otrzymaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy z rąk strażaków i przebadaniu przez załogę karetki pogotowia ratunkowego mężczyzna został przewieziony do szpitala.

– Jednocześnie matka dzieci uczestniczących w zdarzeniu poprosiła o ich przebadanie. Ratownicy medyczni po przebadaniu nie stwierdzili konieczności hospitalizacji – informują funkcjonariusze PSP.

Strażacy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Tylicz oraz OSP Muszynka zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w zniszczonych pojazdach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przez jakiś czas ruch w tamtym miejscu odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu policyjnych czynności dochodzeniowych, z jezdni usunięte zostały rozbite części karoserii.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.