Diana Niebylska – akcja po 10 latach. Krok od wygrania walki z bólem

Diana Niebylska – akcja po 10 latach. Krok od wygrania walki z bólem

Na łamach pierwszego wydania ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, które ukazało się równo 10 lat temu, gościła 17-letnia dziewczynka – Diana Niebylska. Jej historię opowiedziała mama – ówczesna wójt gminy Laskowa. Państwo Niebylscy zostali perfidnie oszukani i stracili środki na leczenie córki. Po tamtych wydarzeniach został jedynie cień niemiłych wspomnień, do których nikt dziś nie chce wracać. Teraz dla już 27-letniej Diany zapłonęła iskierka nadziei, zbiórka na jej leczenie ruszyła i jest szansa, że 16 października uda się przeprowadzić operację pierwszej nogi. Koszt to 600 tys. zł, brakuje około 80.

Diana przyszła na świat z rzadką chorobą genetyczną – dystostozą przynasadową typu Jansena. Obecnie na całym świecie cierpi na nią sześć osób. Kiedy dziewczynka się urodziła, lekarze stwierdzili u niej  tzw. ,,małpi chwyt”, czyli inaczej ułożone palce u rąk i niezmineralizowane kości. Gdy wchodziła w wiek dojrzewania, w szóstej klasie szkoły podstawowej, krzywizny zaczęły się pojawiać również na nogach. W 2012 roku (…)

To tylko niewielki fragment tekstu. Koniecznie przeczytaj całość w urodzinowym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” – do czytania on-line:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.