Deszcz jeszcze nas nie opuści. Znów wydano ostrzeżenie

Wczorajsze opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom Sądecczyzny. Woda zalewała drogi, posesje i domy. Strażacy w całym regionie podjęli w sumie 46 interwencji, o czym pisaliśmy TUTAJ. Choć w nocy sytuacja się poprawiła, deszcz jeszcze nas nie opuści. Wydano kolejne ostrzeżenie meteorologiczne.

Synoptycy zapowiadają deszcz o natężeniu umiarkowanym. Opady osiągną miejscami od 50 do 70 milimetrów, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje dziś od godziny 11:00 do jutra do godziny 20:00 (1 września).

Intensywne opady przyczynią się też do wzrostu poziomu wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych. Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia dla naszego regionu obowiązuje do czwartku (2 września) do godz. 08:00.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.