Debata Radia Kraków: co z tą Sądecczyzną?

O Sądecczyźnie wczoraj na antenie Radia Kraków rozmawiali  podczas kolejnej debaty z cyklu „Pytania o Małopolskę”: wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego, burmistrz Muszyny Jan Golba, rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak oraz Maciej Dulak z Klubu Jagiellońskiego.

wsb3

Debata odbyła się w sądeckim Sokole i była transmitowana na żywo na antenie radia Kraków. Poprowadził ją red. Sławomir Wrona. Dyskutowano o wykluczeniu komunikacyjnym Sądecczyzny i o konieczności jak najszybszej budowy odcinka drogi krajowej 75 Brzesko-Nowy Sącz. Nie zabrakło również pytań o to, jaką rolę w województwie ma do odegrania Sądecczyzna, co jest najpilniejszym zadaniem i co stwarza największy potencjał. Uczestnicy debaty starali się również odpowiedzieć na pytanie, na czym powinni skupić się samorządowcy, politycy czy przedsiębiorcy, myśląc o przyszłości regionu.

Wszyscy wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy Nowy Sącz to centrum czy peryferie Małopolski.

– Sądecczyzna jest rozpoznawalną częścią Małopolski, ale też wyróżnia się wieloma cechami, których inni nam zazdroszczą. To chociażby przedsiębiorczość, aktywność obywatelska, czy tożsamość regionalna. To nowe obwodnice i drogi, które powstają dzięki wsparciu województwa. Potrzebne jest jednak jeszcze większe wsparcie na szczeblu centralnym – mówił Leszek Zegzda.

– Nowy Sącz jest ośrodkiem subregionalnym, o czym świadczą dane z raportów. Wykazują to twarde dane statystyczne, silne ciążenia do Nowego Sącza w obszarze edukacji, usług, kultury i rynku pracy  – podkreślił podczas dyskusji Wojciech Piech.

 

 

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]